Wybraliśmy Rowerowe Twarze Wrocławia

11 września zakończyły się nabory do konkursu na Rowerową Twarz miasta w ramach kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower. Organizatorzy otrzymali około 70 zgłoszeń. Wśród nich jury miało wybrać 5 osób, które będą promować jednoślady w naszym mieście i stylowo wjadą rowerem na miejskie citylighty, reklamę w ramkach w pojazdach MPK, kampanijne Internety i wystawę na Rynku.


Po burzliwych naradach komisja wybrała zwycięską piątkę wrocławian, którzy wezmą udział w sesji fotograficznej i “wjadą” na miejskie nośniki reklamowe. Oto nasi zwycięzcy:

 • Izabela Bzdyl
 • Marta Głombowicz
 • Jan Niemiec
 • Maja Pietkiewicz
 • Dariusz Strzelecki

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy, ale podziękowania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, bo poziom był naprawdę wysoki. Wybranie ostatecznej piątki z takiej ilości zgłoszeń nie było wcale łatwym zadaniem. Przejrzeliśmy wiele naprawdę znakomitych propozycji. Rzecz jasna, jedno zdjęcie nie oddaje całego charakteru osoby, ale można już coś wyczytać. Mamy więc dziewczynę na "ostrym" z burzą czerwonych włosów, rowerowa mamę dwójki dzieci z pięknym spojrzeniem, wrocławianina z wieloma pasjami, czy elegancką panią, która szpilki ubiera również na rower. Pojawi się też młody człowiek bardzo pozytywnie zbzikowany na punkcie rowerów.

Co więc było brane pod uwagę przy ocenianiu zgłoszeń?

Przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na osobowość i oryginalność zgłoszonej wypowiedzi. Bardziej niż uroda czy kunszt pisarski, interesowała nas ich energia oraz wręcz bijąca z nich radość z jazdy rowerem. A o to właśnie nam chodziło - komentuje Ewa Bałazińska, dyrektor kreatywna kampanii KWWR.

W komisji zasiadło 7 osób związanych z rowerami we Wrocławiu oraz kampanią KWWR:

 1. Ewa Bałazińska — dyrektor kreatywna kampanii KWWR, Stowarzyszenia Akcja Miasto,
 2. Tomek Czyżkowski — autor identyfikacji wizualnej kampanii KWWR, wrocławski grafik związany z Wytwórnia Studio
 3. Ada Gruszka — wrocławska fotografka reklamowa, autorka fotografii pierwszej odsłony kampanii KWWR, 
 4. Ula Jagielnicka — wrocławska dziennikarka związana z portalem wroclaw.pl, autorka licznych wideoporadników rowerowych
 5. Karolina Micuła — autorka bloga Wrocław Cycle Chic, działająca we Wrocławskiej Inicjatywie Rowerowej, koordynatorka wrocławskiego Święta Rowerzysty
 6. Katarzyna Sumisławska — koordynatorka Mediów i Informacji z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu
 7. Artur Wesołowski — Wydział Inżynierii Miejskiej, Urząd Miasta Wrocław

Co teraz?

Teraz przed naszą piątką profesjonalna sesja fotograficzna, którą wykona wrocławska fotografka reklamowa Ada Gruszka. A później już tylko czekać, aż wybrani przez nas rowerzyści przebojem zdobędą miasto, tak jak przy pierwszej odsłonie kampanii "Kocham Wrocław, wybieram rower" zrobiła to ta piątka:

Kocham Wrocław, wybieram rower  Kocham Wrocław, wybieram rower

Kocham Wrocław, wybieram rower  Kocham Wrocław, wybieram rower

Kocham Wrocław, wybieram rower

W wiosennej odsłonie kampanii KWWR naszymi modelami była piątka wrocławian związanych z wrocławskimi ruchami rowerowymi.

Nagrody

 1. Każdy zwycięzca weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z Adą Gruszką - wrocławską fotografką reklamową.
 2. Z sesji zostaną wybrane 2-3 ujęcia, które zostaną wykorzystane w kampanii KWWR (w Internecie, nośnikach citylight, bilbordach, reklamach w MPK). Każdy zwycięzca otrzyma rónież te zdjęcia wydrukowane i oprawione na pamiątkę oraz z postaci cyfrowej, a także zbiór projektów z użyciem jego/jej wizerunku.  
 3. Oprócz tego na każdego z 5 Zwycięzców czekać będzie następujący kosz nagród:
  • vouchery do wykorzystania na Wrocławski Rower Miejski  od firmy NextBike
  • voucher na kompletny serwis rowerowy od RoweryStylowe.pl
  • voucher gabinet badań medycznych Olimpic Med Bike od OlimpicMed Clinic
  • Książka od Kina Nowe Horyzonty
  • przewodniki turystyczne wyd. Pascal od Przedstawicielstwa KE we Wrocławiu.

Jakie są terminy?

Na zgłoszenia czekamy do 11 IX do 12:00. Zebranie jury odbędzie się do 14 IX i wybierze z nadesłanych propozycji 5 najlepszych. Publiczne ogłoszenie wyników nastąpi do 16 IX, a sesje fotograficzne odbędą się w drugiej połowie września 2015.

Regulamin plebiscytu „KOCHASZ WROCŁAW I WYBIERASZ ROWER? ZOSTAŃ ROWEROWĄ TWARZĄ MIASTA”Zgłoś uwagę