Kładka Siedlecka w remoncie. Prace potrwają do końca grudnia

Przez dwa miesiące nieczynna będzie Kładka Siedlecka nad Oławką. Mająca blisko 100 lat przeprawa przechodzi remont.

  • Kładka Siedlecka, fot. wroclaw.pl

    Kładka Siedlecka, fot. wroclaw.pl


Trwające dwa miesiące prace zakładają m.in. oczyszczenie konstrukcji stalowej, uzupełnienie brakujących elementów, wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych i nowych powłok zabezpieczających, pomalowanie konstrukcji na zielone, wymianę drewnianego pomostu na drewno kompozytowe. Kładką można dostać się do lasu Rakowieckiego.

- Drewniany pomost zostanie zastąpiony drewnem kompozytowym, takim jak na kładce Piaskowej - kompozyt jest odporny na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Prace remontowe obejmą również przyczółki - przełożenie i wyrównanie kostki granitowej na dojściach do kładki oraz naprawa uszkodzonych schodów od strony ulicy Wilczej - wylicza Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Kładka Siedlecka znajduje się w rejonie ulic Wilczej, Młodej i Krzywej Grobli. Powstała w 1928 r. i ma 100 m długości. To jedna z najdłuższych tego typu przepraw w stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu jest 27 kładek.

- Kładka była w złym stanie, deski są spróchniałe, a to trasa biegowa, spacerowa i rowerowa - wyjaśnia powody remontu Ewa Mazur.

Koszt remontu wynosi 649 tys. zł. Wykonawcą jest firma Plus Inwest P. Żygadło z Żernik Wrocławskich.Zgłoś uwagę