Kiedy otwarcie przebudowanej ul. Hubskiej?

Otwarcie dla ruchu wyremontowanej ul. Hubskiej planowane jest na 25 maja. Jednak pewność co do tego terminu będzie dopiero wtedy, kiedy odbędą się odbiory prac i przejazd techniczny po nowym torowisku.

  • Skrzyżowanie ul. Hubskiej i Dyrekcyjnej z nowym oznakowaniem poziomym


Prace zasadnicze na przebudowywanej ul. Hubskiej są już praktycznie zakończone. Jest nowa jezdnia, torowisko, trasy rowerowe, chodniki, przystanki typu wiedeńskiego, a także nowe oświetlenie i sieć trakcyjna. Większość znaków poziomych również została już wymalowana na odnowionej ulicy.

– Trwają jeszcze prace wykończeniowe i głównie dotyczą chodników i terenów zieleni – mówi Justyna Kleczewska-Strąg z Wrocławskich Inwestycji.

Inwestor i wykonawca prac przygotowują się powoli do odbiorów i próbnego przejazdu tramwaju, który planowany jest na przyszły tydzień. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ulica dla ruchu kołowego ma zostać otwarta 25 maja, w sobotę. Wtedy wrócą tam auta i autobusy (linii 110, 125, 325). Wreszcie ulicą będą mogli swobodnie poruszać się piesi i rowerzyści, dla których powstały chodniki i nowe trasy.

Czytaj więcej: Autobusy wrócą na stałe trasy przez Hubską

Wprowadzenie komunikacji tramwajowej na nową trasę planowane jest na czerwiec. Nowy odcinek trasy tramwajowej w ul. Hubskiej łączy sieć trzech tras tramwajowych. Zapewni szybki dojazd do centrum mieszkańcom duzych osiedli: Gaj, Tarnogaj, Huby poprzez wydzielone torowisko przez ul. Hubską i Pułaskiego oraz lepsze powiązanie z ważnymi dla miasta obiektami tj. Dworzec Autobusowy, Dworzec PKP.Zgłoś uwagę