W środę święto siatkówki we Wrocławiu - KFC Gwardia wraca do Orbity

Po dwóch spotkaniach wyjazdowych, w środę 25 września zawodnicy KFC Gwardii Wrocław, po raz pierwszy w tym sezonie, zagrają przed własną publicznością w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. W rozgrywkach 2019/2020 wrocławscy siatkarze regularnie będą występować w Orbicie.

  • Fot. KFC Gwardia Wrocław

    Fot. KFC Gwardia Wrocław

  • Fot. KFC Gwardia Wrocław

    Fot. KFC Gwardia Wrocław


Po dwóch spotkaniach KFC Gwardia zajmuje w tabeli ósme miejsce z dorobkiem dwóch „oczek”. Udało się je wywalczyć w sobotę w Spale, dzięki zwycięstwu 3:2 z miejscowym SMS PZPS. Wcześniej, na inaugurację nowego sezonu wrocławianie musieli uznać wyższość MCKiS Jaworzno (1:3). W ramach 3. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn zespół trenera Krzysztofa Janczaka zagra z AZS AGH Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane w Hali Sportowo-Widowiskowej „Orbita” przy ul. Wejherowskiej.

KRISPOL 1. liga mężczyzn: KFC Gwardia Wrocław vs. AZS AGH Kraków

KRISPOL 1. liga mężczyzn: KFC Gwardia Wrocław vs. AZS AGH Kraków

Wydarzenia sportowe
Termin 25 września 2019 18:00

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz

Tym samym - po trzynastu latach przerwy - wrocławscy siatkarze powrócą na stałe do drugiej pod względem wielkości hali w stolicy Dolnego Śląska. W poprzednim sezonie zespół Gwardii rozegrał jeden mecz ligowy właśnie przy ulicy Wejherowskiej, pokonując 3:0 nyską Stal. Poza tym w domowych spotkaniach wrocławianie rywalizowali w mniejszych obiektach. Regularne występy w Orbicie w nowym sezonie to jedna z wielu zmian w klubie, które mają wkrótce przywrócić ekstraklasową siatkówkę we Wrocławiu.

– W środę czeka nas pierwszy test, który odpowie jak obecnie wygląda wrocławska siatkówka. Naszym celem, w perspektywie maksymalnie trzech lat, jest awans do PlusLigi – na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z AZS AGH Kraków podkreślił Łukasz Tobys, prezes KFC Gwardii Wrocław, dodając jednocześnie, że celem minimum na obecny sezon jest wejście do fazy play-off.

Nowy rozdział wrocławskiej Gwardii

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu w klubie doszło do wielu zmian – organizacyjnych, wizerunkowych czy wreszcie dotyczących samej nazwy klubu i składu zespołu. Zmieniono logotyp, pozyskano sponsora tytularnego (w nowym sezonie klub występuje pod nazwą KFC Gwardia Wrocław) oraz sprowadzono do drużyny nowych siatkarzy, w tym mistrza Europy z 2009 r., atakującego Marcela Gromadowskiego.

Nowy rozdział w historii klubu zapoczątkowali Kajetan Maćkowiak i Łukasz Tobys, których korzenie są mocno powiązane z wrocławską siatkówką. Pierwszy jest synem kapitana Gwardii z lat 70-tych Kazimierza Maćkowiaka, z kolei drugi jest byłym zawodnikiem trzykrotnego mistrza Polski.

Od lewej: Arkadiusz Olczyk, kapitan zespołu, trener Krzysztof Janczak, Kajetan Maćkowiak, Łukasz Tobys oraz Piotr Zadumiński z Militaria.pl (główny sponsor klubu)

– Wchodzimy w nowy etap z czystą kartą, ale również z wielkimi tradycjami i historią wrocławskiej Gwardii. Chcemy przywrócić we Wrocławiu najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce i należne temu klubowi miejsce na siatkarskiej mapie Polski – powiedział Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel KFC Gwardii Wrocław.

Skład Gwardii Wrocław – sezon 2019/20

• Rozgrywający: Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik
• Przyjmujący: Łukasz Lubaczewski, Krzysztof Gibek, Mateusz Paszkowski, Maciej Lewicki
• Atakujący: Marcel Gromadowski, Kacper Wnuk, Maciej Cierniak
• Środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Jędrzej Maćkowiak, Jędrzej Kaźmierczak
• Libero: Adrian Mihułka, Krzysztof Kołtowski

• I trener: Krzysztof Janczak
• II trener/statystyk: Stanisław Szewczyk
• Fizjoterapeuta: Filip Zając

Kup karnet - wspieraj GWr

Kibice Gwardii Wrocław mogą kupować karnety na rozgrywki 2019/20. Zakup wejściówek na cały sezon to ważna cegiełka w odbudowie siatkarskiej silnej drużyny we Wrocławiu.

Fot. KFC Gwardia Wrocław

Karnety można kupić w dwóch opcjach - za 149 zł ulgowy oraz 249 zł normalny. Posiadacze karnetu w ramach rozgrywek ligowych oraz Pucharu Polski obejrzą w sumie ok. 20 spotkań. Ustalono również ceny biletów na mecze domowe siatkarzy Gwardii. Normalna wejściówka to koszt 15 złotych, ulgowa 10 zł.

Więcej informacji: karnety i bilety na mecze Gwardii WrocławZgłoś uwagę