Na Nadodrzu powstaje wyjątkowa kawiarnia

Na Nadodrzu w kwietniu zostanie otwarta kawiarnia Cafe Równik, w której rolę barmanów i kelnerów będą pełnić osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W najbliższą sobotę, 27 stycznia w Infopunkcie Nadodrze odbędą się specjalne wyprzedaże, z których cały dochód zasili powstanie Równika.


Już za niespełna trzy miesiące ruszy Cafe Równik przy ulicy Jedności Narodowej. Kawiarnię otwiera Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które zajmuje się terapią dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (takimi, jak zespół downa, autyzm czy dysfazja) od 1994 roku.

Pierwsza taka kawiarnia we Wrocławiu

– Chcemy uruchomić klubokawiarnię, w której nasi wychowankowie będą zatrudnieni jako kelnerzy, wspomagani przez wykwalifikowanych asystentów – tłumaczy prof. Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

Klubokawiarnia ma być miejscem spotkań towarzyskich z przedstawicielami różnych środowisk, ludźmi kultury, osobami, które dzielą się chętnie swoimi osobistymi pasjami. – Chcemy, by nasi podopieczni poczuli się pełnowartościowymi uczestnikami miejskiego życia oraz znaleźli przyjaciół wśród osób pełnosprawnych – dodaje Małgorzata Młynarska.

Obecnie trwa remont lokalu przy ul. Jedności Narodowej. Stowarzyszenie dysponuje także wykwalifikowanym personelem, a dzięki dofinansowaniu z grantu udało się przeszkolić osoby, które będą pracować w Równiku.

Przyszli pracownicy Cafe Równik, fot. facebook.com/caferownik

Przyszli pracownicy Cafe Równik, fot. facebook.com/caferownik

W sobotę wyprzedaże i zbiórka pieniędzy

Aby kawiarnia mogła zostać otwarta potrzeba łącznie 50 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom możliwe będzie wykonanie wentylacji i instalacji centralnego ogrzewania, a także dostosowania lokalu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Póki co stowarzyszeniu udało się uzbierać prawie 30 tys. złotych. Brakującą kwotę organizatorzy chcą zebrać podczas sobotniej wyprzedaży garażowej. Cały dochód z wyprzedaży zostanie bowiem przekazany na zbiórkę pieniędzy.

Wyprzedaż odbędzie się w sobotę, 27 stycznia w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5. – Od 12.00 do 19.00 handlujemy przedmiotami przekazanymi nam przez osoby, które w ten sposób postanowiły wesprzeć powstanie kawiarni – informuje Maja Zabokrzycka z Infopunkt Nadodrze.

Na wyprzedaż trafiły już sprzęty domowe, porcelana i odzież. Leszek Możdżer przekazał do zlicytowania swój koncertowy garnitur Dolce & Gabbana. Licytowana jest także praca poznańskiego artysty streetartowego Cruze.

– Wyprzedaż będzie także okazją do tego by poznać ekipę, która otwiera kawiarnię, napić się z nimi kawy i skosztować domowych ciast – dodaje Zabokrzycka.

Wpłat można również dokonywać przez internet.

Wyprzedaż garażowa na Nadodrzu

Wyprzedaż garażowa na Nadodrzu

Spotkania / Eventy / Akcje społeczne / Targi / Dla wszystkich
Termin 27 stycznia 2018 od 12:00 do 19:00

Miejsce Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze

Zobacz
Zgłoś uwagę