Kanadyjskie start-upy we Wrocławiu

Innowacyjne przedsiębiorstwa z Kanady będą korzystały ze wsparcia Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Porozumienie w tej sprawie podpisano podczas wizyty we Wrocławiu ambasadora Kanady.

  • Ambasador Kanady w EIT+, fot. Renata Krzyżaniak


Wizyta ambasadora Stephena de Boer'a była związana z planowanym uruchomieniem programu „Soft Landing”. Jego celem jest akceleracja w Polsce kanadyjskich start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

– W ostatnich latach, innowacyjne badania i rozwój prowadzące do komercjalizacji nowych technologii stały się główną siłą napędową rozwoju przedsiębiorczości w naszych krajach – mówił dyplomata. – Współpraca w rozwoju innowacyjności i obopólnie korzystnych innowacyjnych gospodarek, wspierania przedsiębiorczości i rozwoju twórczych pomysłów, to kluczowe czynniki prowadzące stosunki dwustronne pomiędzy Kanadą a Polską na wyższy poziom.

Jednym z punktów wizyty w kampusie na Praczach Odrzańskich było podpisanie listu intencyjnego na temat współpracy między Ambasadą Kanady i Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Dokument podpisali Stephen de Boer, ambasador Kanady w Polsce i Mateusz Wilczyński, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz Ireneusz Czerwiński, prokurent EIT+.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest gotowe do współpracy ze start-upami oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Kanady specjalizującymi się w wysokich technologiach, przede wszystkim w dziedzinie biotechnologii, nanotechnologii i technologii materiałowych. EIT+ zapewnia dostęp do specjalistycznych laboratoriów, usług analitycznych oraz wiedzy specjalistów pracujących w centrum.

Wcb/wZgłoś uwagę