wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kanadyjskie start-upy we Wrocławiu

Ambasador Kanady w EIT+, fot. Renata Krzyżaniak

Innowacyjne przedsiębiorstwa z Kanady będą korzystały ze wsparcia Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Porozumienie w tej sprawie podpisano podczas wizyty we Wrocławiu ambasadora Kanady.

Reklama

Wizyta ambasadora Stephena de Boer'a była związana z planowanym uruchomieniem programu „Soft Landing”. Jego celem jest akceleracja w Polsce kanadyjskich start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

– W ostatnich latach, innowacyjne badania i rozwój prowadzące do komercjalizacji nowych technologii stały się główną siłą napędową rozwoju przedsiębiorczości w naszych krajach – mówił dyplomata. – Współpraca w rozwoju innowacyjności i obopólnie korzystnych innowacyjnych gospodarek, wspierania przedsiębiorczości i rozwoju twórczych pomysłów, to kluczowe czynniki prowadzące stosunki dwustronne pomiędzy Kanadą a Polską na wyższy poziom.

Jednym z punktów wizyty w kampusie na Praczach Odrzańskich było podpisanie listu intencyjnego na temat współpracy między Ambasadą Kanady i Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Dokument podpisali Stephen de Boer, ambasador Kanady w Polsce i Mateusz Wilczyński, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz Ireneusz Czerwiński, prokurent EIT+.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest gotowe do współpracy ze start-upami oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Kanady specjalizującymi się w wysokich technologiach, przede wszystkim w dziedzinie biotechnologii, nanotechnologii i technologii materiałowych. EIT+ zapewnia dostęp do specjalistycznych laboratoriów, usług analitycznych oraz wiedzy specjalistów pracujących w centrum.

Wcb/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama