Jest przetarg na remont linii kolejowej do Świdnicy

Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na projekt i rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Trasa ma być gotowa w 2021 roku.

  • zdjęcie ilustracyjne


Wykonawcy czas na składanie ofert mają do 9 listopada. Zadaniem przetargowym jest zaprojektowanie i zrewitalizowanie linii kolejowej nr 285 na odcinku od Wrocławia Głównego do stacji Świdnica Przedmieście i linii nr 771, Świdnica Przedmieście-Świdnica Miasto. Inwestycja szacowana jest na około 166 milionów złotych.

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. przebudowę torów tak, by pociągi mogły osiągać prędkość 100 km/h. Rozbiórkę albo odnowienie części obiektów inżynieryjnych oraz budowę zupełnie nowych. Powstaną nowe perony, oświetlenie, sieć energetyczna. Na modernizowanym odcinku znajdują się 32 perony. Również te na wrocławskich Wojszycach, Partynicach i Klecinie. Prace budowlane i ich rozliczenie ma potrwać do 31 października 2020 roku. W ciągu dwóch kolejnych miesięcy ma nastąpić odbiór inwestycji. 

Rewitalizacja spowoduje ponowne uruchomienie regularnych kursów pociągów na trasie z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę, którą od kilkunastu lat była nieczynna. Po zakończeniu prac na linii ma jeździć 16 składów na dobę.  Zgłoś uwagę