Jazztopad 2020 wyłącznie online. Jakich koncertów posłuchać

Program Jazztopadu był gotowy już od wielu miesięcy, w ostatniej chwili trzeba było go jednak zweryfikować zgodnie z wytycznymi epidemicznymi. W rezultacie otrzymaliśmy mocno okrojoną wersję festiwalu, która jednak, szczęśliwie, będzie dostępna online. Od wtorku 17 do środy 18 listopada koncerty Tria Joanny Dudy i Dominika Wani. Start transmisji o 20.00.


Buntowniczka, która ciągle zaskakuje 

Na pierwszy ogień festiwalu pianistka Joanna Duda i jej trio, które założyła swoje trio trzy lata temu i konsekwentnie opiera się próbom przypisania jej do jasno określonego gatunku. Lubi eksperymenty, sięga po klasykę, bawi się formą, flirtuje z tradycją i wytycza dla siebie nowe szlaki. Wszystko to nie z chęci szokowania, bardziej z miłości do muzyki i muzykowania. Na scenie Narodowego Forum Muzyki we wtorek 17 listopada zagrają z Joanną Dudą członkowie jej formacji – kontrabasista Maksymilian Mucha oraz perkusista Michał Bryndal. W programie muzyka improwizowana, czyli to, w czym wyobraźnia Joanny Dudy jest najlepsza.

17. Jazztopad – online

17. Jazztopad – online

Koncert / Jazz
Termin od 17 listopada 2020 do 18 listopada 2020

Miejsce Wydarzenie online

Zobacz

Pianista refleksyjny 

Premiery płyt podczas Jazztopadu nie są niczym zaskakującym, fani doskonale pamiętają promocję albumu „Unloved” kwartetu Macieja Obary nagranej dla wytwórni ECM, czy nieco odleglejszej czasowo, ale fenomenalnej płyty „Wild Man Dance” Charlesa Lloyda dla Blue Note Records z suitą skomponowaną zresztą specjalnie dla Jazztopadu. 

Tym razem mamy szansę posłuchać nowego materiału pianisty Dominika Wani z krążka „Lonely Shadows”. Spodziewajmy się wieczoru refleksyjnego, pełnego nie tylko muzycznych, ale i pozamuzycznych odniesień (inspiracji płynącej m.in. z oglądania obrazu Zdzisława Beksińskiego, nawiasem mówiąc, krajana, bo obydwaj pochodzą z Sanoka). Pianista, który albumem „Ravel” nagranym ze swoim triem rozkochał jazzmanów w twórczości autora „Bolera”, ale też dał szansę klasykom posmakować zupełnie innej wizji impresjonisty, zachwyci tych, którzy szukają wyrafinowanego, klimatycznego brzmienia.

Start jego koncertu w środę 18 listopada o 20.00.Zgłoś uwagę