Jarmark Jadwiżański w leśnickim zamku [PROGRAM]

Tegoroczny Jarmark Jadwiżański przeniesie nas do świata średniowiecznych legend, w którym każdy może zostać bohaterem, wcielić się w ulubioną postać i wziąć udział w niezwykłej przygodzie. Jedna z największych poświęconych średniowieczu imprez plenerowych w regionie, 4 października (niedziela) w godzinach 11:00 - 19:00 odbędzie się w leśnickim zamku.

  • Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą średniowieczne legendy.

  • Potyczki uzbrojonych po zęby rycerzy to jeden z najbardziej widowiskowych elementów Jarmarku Jadwiżańskiego, którego i w tym roku nie zabraknie.

  • Obozowisko na podzamczu rozłożą rycerze Księstwa legnicko-brzeskiego z Grodźca.

  • W bloku atrakcji przygotowanych przez rekonstruktorów ,oprócz pojedynków, znajdą się również: strzelanie z łuku, pokazy tańca historycznego, warsztaty garncarskie, pisma średniowiecznego czy zabawa w poszukiwanie świętego Graala.

  • Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się jak wyglądało obozowe życie rycerzy, a w Kuchni Rycerskiej również spróbować ówczesnych potraw.

  • Gośćmi tegorocznego Jarmarku będzie cieszące się międzynarodową sławą Stowarzyszenie Liveform - twórcy efektownych gier fabularnych, których realizacja "Collage of Wizardry" na Zamku Czocha odbiła się szerokim echem w światowych mediach. Liveform dla uczestników Jarmarku przygotowało cały blok atrakcji związanych ze średniowiecznymi legendami, magią oraz rycerskimi przygodami.

  • Podczas larpa (z ang. gra fabularna) "Akademia bohaterów" najmłodsi wcielą się w średniowiecznych wojowników, podzieleni na oddziały będą rozgrywać bitwy pojedynkując się między sobą.

  • "Polowanie na potwory" to kolejne działanie oferowane przez Liveform, w trakcie którego dzieci i młodzież będą mogły wkroczyć na arenę i zmierzyć się z okropnymi stworami.

  • Tradycyjnie również pod zamkiem leśnickim pojawią się kramy kupieckie z rękodziełem (m.in. biżuteria, drewniane zabawki, rzeźby z kory), rzemiosłem (garncarstwo, rzeźby drewniane) oraz produktami ekologicznymi (soki, powidła, naturalne syropy, miody, zioła, obwarzanki).

  • W programie Jarmarku oprócz warsztatów, pokazów i występów artystycznych znalazły się również opowieści historyczne. Dzieje słowiańskich legend, podań i dawnych kronik przybliży prof. dr hab. Stanisław Rosik z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jolanta Szczepańska - wrocławska przewodniczka oraz autorka bloga poświęconego średniowieczu - opowie o wrocławskim księciu Henryku IV Probusie, propagatorze sztuki i kultury rycerskiej.


Pokazy walk rycerskich, tor łuczniczy, warsztaty i pokazy tańca historycznego, warsztaty garncarstwa i pisma historycznego, występy muzyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, gra terenowa, jarmark kupiecki, a także pokazy średniowiecznych pracowni rzemieślniczych, no i prawdziwy obóz rycerski Grupy Rekonstrukcji Historycznej Księstwa Legnicko-Brzeskiego z Zamku Grodziec, w którym będzie można zobaczyć jak wyglądało obozowe życie rycerzy – to wszystko będzie do obejrzenia i podziwiania na terenach zielonych otaczających leśnicki zamek.

KLIKNIJ

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Jarmark Jadwiżański

Jarmark Jadwiżański

Jarmarki / Piknik / Show / Widowisko
Termin 4 październik 2015 od 11:00 do 15:00

Miejsce Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu

Zobacz


Zgłoś uwagę