Jan Wójcik zawodnikiem Śląska Wrocław

Jan Wójcik został zawodnikiem koszykarskiego Śląska Wrocław. Będzie występował w pierwszoligowych rezerwach, ale otrzyma także szansę gry w Energa Basket Lidze.


Do tej pory Jan występował razem z bratem Szymonem we francuskim Elan Chalon oraz na amerykańskich uczelniach Missouri State i Northwest Florida State College. Teraz drogi obu braci się rozchodzą – Szymon dalej będzie występował w USA na uczelni University of Meryland, a Jan przywdzieje barwy Śląska Wrocław.

W poprzednim sezonie nowy zawodnik WKS-u notował średnio 2,2 punktu i 3,5 zbiórki w 10 minut, jednak – jak sam opowiadał – był to dla niego trudny rok, bo nie dostawał zbyt wielu minut na parkiecie od trenera. Teraz we Wrocławiu chce odgrywać większą rolę - najpierw w pierwszoligowych rezerwach, a następnie w drużynie ekstraklasowej.

Lepsze warunki współpracy niż w Stanach

– Trenuję z drużyną już od jakiegoś czasu i chciałem zostać we Wrocławiu, bo bardzo podobają mi się treningi z trenerami Vidinem i Chudeuszem. Śląsk zaoferował mi lepsze warunki współpracy, niż drużyny ze Stanów Zjednoczonych. Wpływ na tę decyzję oczywiście miała także bogata historia WKS-u i fakt, że Wrocław to moje rodzinne miasto. Atmosfera w drużynie jest naprawdę dobra. Trener Vidin poświęca każdemu zawodnikowi dużo uwagi, w tym mi, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Wiem, że dzięki niemu stanę się lepszym graczem - mówi Jan Wójcik dla oficjalnego serwisu Śląska Wrocław.

Dodajmy, że data zaprezentowania nowedgo zawodnika jest nieprzypadkowa - w środę mija trzecia rocznica śmierci legendarnego zawodnika WKS-u, Adama Wójcika.Zgłoś uwagę