Jak pożenić naukę z biznesem

O współpracy uczonych i przedsiębiorców


Cykl spotkań rozpocznie w poniedziałek, 9 grudnia, o godz. 18.00 dyskusja z udziałem naukowców i przedstawicieli biznesu. Uczestnicy spotkania zatytułowanego „Transfer wiedzy / technologii – z przeszkodami” będą szukali odpowiedzi na pytania: Gdzie jest źródło problemów w transferze wiedzy i co powinno się zmienić, aby go przyspieszyć? Oraz czy instytucje za to odpowiedzialne ułatwiają ten proces czy też go utrudniają?

Wezmą w nim udział: prof. Roman Galar z Politechniki Wrocławskiej, psycholog prof. Alina Żurek, prof. Jan Koch, szef Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, i Cezary Rutka, przedstawiciel Dolnośląskiej Rady Przedsiębiorczości. Gościem specjalnym debaty we Wrocławskim Centrum Akademickim (Rynek 13, I piętro) będzie dr Gabriela Konopka-Cupiał, dyrektor Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O innowacyjności w zarządzaniu będą natomiast mówili uczestnicy seminarium w piątek, 13 grudnia, w hotelu Patio (ul. Kiełbaśnicza 25) od godz. 9.00. Jego organizatorem jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Wrocławskiego. Głównymi prelegentami będą przedstawiciele biznesu. M.in. o zarządzaniu w przedsiębiorstwie, transferze wiedzy mówić będą: Edward Ziaja, prezes IASE, Piotr Danielski, wiceprezes DB Energy i Marcin Czyczerski z firmy Sitech. Organizatorzy podkreślają: – Seminarium przeznaczone jest przede wszystkim dla pracowników naukowych zainteresowanych komercjalizacją wyników badań naukowych i współpracą z biznesem, ale także dla przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego.

wtoZgłoś uwagę