Na Lipie Piotrowskiej powstanie kompleks szkolno-przedszkolny

1000 uczniów i 200 przedszkolaków będzie chodzić do nowej szkoły i przedszkola na Lipie Piotrowskiej.  Działka Skarbu Państwa przy ul. Cynamonowej, wpisana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budowę kompleksu szkolno-przedszkolnego, została przejęta przez gminę Wrocław.


Mieszkańcy Lipy Piotrowskiej, Widawy i okolicznych osiedli długo czekali na tę wiadomość. Już niebawem rozpocznie się budowa kompleksu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cynamonowej.

30 kwietnia br. prezydent podpisał w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie akt notarialny poświadczający przekazanie Wrocławiowi gruntów, na których powstanie placówka.

Długo wyczekiwana inwestycja 

Ogłoszono już konkurs na koncepcję architektoniczną szkoły. Wnioski można składać do 09.06.2020r. do godz. 15.30. Regulamin oraz ważne dokumenty można znaleźć na stronie Zarządu Inwestycji Miejskich.

– Uczniowie i przedszkolaki będą korzystać z 44 sal dydaktycznych, 3 świetlic, 2 sal gimnastycznych, sal rekreacyjnych, 2,5-hektarowego terenu sportowo-rekreacyjnego z wielofunkcyjnymi placami, boiskami do gier zespołowych, skoczniami, bieżniami, placami zabaw i ogródkami. Jestem dumny i wdzięczny ministerstwu edukacji, bo wtedy, kiedy dzieje się coś dobrego trzeba uczciwie podziękować – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Szacuje się, że koszt inwestycji wyniesie ok. 70 mln zł. Sama działka warta jest 5 mln zł.

Kompleks ma być oddany najwcześniej w 2024 roku. Zgłoś uwagę