Inwestycje rowerowe we Wrocławiu 2016

Nowe trasy, poprawa bezpieczeństwa na przejazdach i rozbudowa infrastruktury – w przyszłym roku we Wrocławiu nie zabraknie inwestycji rowerowych. W miejskim budżecie na rok 2016 ponad 25 mln złotych zostało zarezerwowane na te zadania. Ponadto zrealizowane zostaną projekty, które wygrały podczas tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Przedstawiamy rowerowe plany na rok 2016.


W planach jest realizacja projektów, o które już dawno wnioskowali wrocławscy rowerzyści. Między innymi kontynuacja kontrapasa na ulicy Kościuszki, którym docelowo można będzie dojechać aż do placu Kościuszki. Poza tym powstanie kilka kładek pod mostami, m.in. Szczytnickim czy Warszawskimi, które ułatwią jazdę rowerem po wałach. Stawiane będą również kolejne parkingi rowerowe i projektowane kolejne trasy rowerowe we Wrocławiu, które mogłyby zostać wdrożone w przyszłości.

W 2016 roku zostanie również dokończona lub rozpoczęta część zadań, których nie udało się zrealizować w tym roku, a o których już pisaliśmy. Chodzi m.in. o trasę rowerową na ulicy Ruskiej, jednokierunkową drogę dla rowerów wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich czy trasę wzdłuż ulicy Ślężnej. Kilka rowerowych projektów wyszło również z WBO 2015. To między innymi pasy rowerowe na ulicy Piłsudskiego – od pl. Legionów do Świdnickiej.

W legencie mapy znajduje się informacja odnośnie do planowanych inwestycji. Zostały one podzielone na pięć warstw: 1) inwestycje zaplanowane na 2016 rok, 2) inwestycje z roku 2015 zaplanowane do realizacji na 2016, 3) inwestycje w ramach WBO 2015, 4) inwestycje odnośnie do poprawy bezpieczeństwa na przejazdach rowerowych, 5) inwestycje zrealizowane w 2015 roku (na mapie na zielono).

Aby wyświetlić dokładnie informacje, należy kliknąć na prostokąt znajdujący się w prawym górnym rogu mapy.Zgłoś uwagę