Inwestycje dla pieszych. Więcej chodników w lepszym stanie

Zakończyła się budowa chodnika na Klecinie w ciągu ul. Zabrodzkiej. To jedna z inwestycji poprawiających pieszym komfort poruszania się po mieście.

  • Chodnik przy ul. Kamieńskiego /fot. redakcja

    Chodnik przy ul. Kamieńskiego /fot. redakcja


Przebudowa 470-metrowego odcinka od ul. Waflowej do Połabian w ciągu ul. Zabrodzkiej trwała kilka miesięcy. Drogowcy rozebrali istniejący nierówny i dziurawy chodnik, a następnie wybudowali nowy o szerokości 3 m. Chodnik wyremontowano z programu Inicjatyw Rad Osiedli, które na wniosek mieszkańców tworzą listę priorytetowych inwestycji na swoim terenie i dokonują wyboru, jakie będą realizowane z przydzielonej puli pieniędzy z miejskiego budżetu. Chodnik na ul. Zabrodzkiej wyremontowano za 573 tys. zł.

Czytaj więcej: Budują Park&Ride na Klecinie – sprawdź zmiany w MPK

– Budowa chodnika jest zakończona ale trwają jeszcze prace związane z wyniesieniem przejścia z doświetleniem na skrzyżowaniu ul. Zabrodzkiej i Waflowej – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Prace planowo zakończą się w połowie sierpnia.

Ułatwienia na północy

W toku jest budowa azylu w ciągu ul. Kamieńskiego. Chodnik powstaje od ul. Polanowickiej niedaleko osiedlowej świetlicy. O nowe przejście prosili sami mieszkańcy. W pobliżu jest również dom dziecka oraz przystanek autobusowy.

Kolejny chodnik oraz droga rowerowa powstaje na ul. Mokronoskiej na Oporowie (na wysokości posesji nr 4) i na Promenadzie Krzyckiej na odcinku od ul. Borowskiej do ul. Bardzkiej.

– Wkrótce powinny rozpocząć się prace nad budową brakującego odcinka chodnika w Ostrowskiego między mostem Muchoborskim a przejazdem PKP. Ponadto, przekazaliśmy teren pod plac budowy w ul. Kurpiów w celu budowy chodnika na odcinku od Brylantowej do Grota - Roweckiego – dodaje Mazur.

Rozpoczął się również remont chodnika na ul. Dźwirzyńskiej na Kuźnikach na odcinku od Sarbinowskiej do Majakowskiego. Podobnie jest z remont chodnika na ul. Jasienicy (Wojszyce) na odcinku od ul. Ratajów do ul. Skibowej i Ratajów do nr 8.

Wkrótce drogowcy wejdą na ul. Mościckiego na Brochowie, gdzie powstanie droga pieszo-rowerowa na odcinku od ul. Mandżurskiej do ul. Ziemniaczanej oraz w ul. Ziemniaczanej od posesji nr 2 do ul. Mościckiego.

Chodniki w całym mieście

W pierwszym półroczu ZDiUM wyremontował chodniki w następujących lokalizacjach:

  • Bulwar Słoneczny - 551 m kw. pieszej przestrzeni od skrzyżowania ul. Probusa do mostów Młyńskich.
  • ul. Długopolska od ul. Borowskiej do ul. Puszczykowskiej
  • ul. Trawowa przy ul. Stanisławowskiej (na wys. posesji nr 1-3)
  • Al. Śliwowa w zakresie budowy chodnika, oświetlenia oraz miejskich kanałów technologicznych
  • ul. Długopolska od ul. Borowskiej do ul. Puszczykowskiej
  • ul. Rybnicka 22
  • Przebudowa al. Śliwowej od nr 11 do skrzyżowania z Bogatyńską w zakresie budowy obustronnnych chodników, MKT, oświetlenia i jezdni.

Ponadto, będą obniżone chodniki w kilkunastu miejscach na Gądowie na wniosek rady osiedla. Prace będą wykonane na ulicach: Drzewieckiego, Horbaczewskiego, Szybowcowej i ul. Bajana. To zadanie realizowane będzie w ramach Funduszu Osiedlowego. Zgłoś uwagę