Nowa inwestycja rowerowa na ul. Jedności Narodowej

Przy ulicy Jedności Narodowej trwa budowa drogi rowerowej, zostanie tam również poszerzony chodnik, pojawią się także inne udogodnienia dla rowerzystów i pieszych. 


Nowa droga rowerowa prowadzić będzie od ul. Rychtalskiej do mostów Warszawskich oraz w kierunku bulwaru Słonecznego. Na odcinku od ul. Rychtalskiej do ul. Oleśnickiej powstanie dwukierunkowa droga dla rowerów po stronie zachodniej. Pojawią się pasy rowerowe na Poniatowskiego, Jedności Narodowej od Oleśnickiej do Kluczborskiej.

– Dzięki tej inwestycji, poprawi się dostępność do komunikacji zbiorowej, powstaną przystanki wiedeńskie, które przy okazji wymuszą zwolnienie ruchu samochodowego. Przy skwerze Pionierów Wrocławskich zostanie przebudowany chodnik, powstaną nowe przystanki autobusowe przy skrzyżowaniu Jedności Narodowej i Rychtalskiej – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

W okolicach ul. Oleśnickiej i ul. Kluczborskiej nadal będą miejsca postojowe. Przystanek tramwajowy „Jedności Narodowej” zostanie przebudowany na antyzatokę, w tej chwili jest tam  niebezpiecznie. Przystanek w kierunku Kromera i Kowal będzie przeniesiony przed ul. Oleśnicką, na ul. Poniatowskiego.

Przy ul. Rychtalskiej, powstanie przystanek autobusowy, na którym zatrzymywać się będzie autobus linii 111 kursujący w stronę Promenad Wrocławskich i Lipy Piotrowskiej. Wnioskowała o to rada osiedla. Zatrzyma się tam autobus 111, 

fot. Joanna Leja /wroclaw.pl

Przebudowa na tym odcinku ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ulicy Jedności Narodowej i Poniatowskiego poprzez budowę elementów ułatwiających dostępność do komunikacji zbiorowej oraz bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych i rowerzystów. 

– To ważny odcinek, który będzie łączył się z trasami prowadzącymi m.in. do centrum miasta. Połączy rejon Browarów Mieszczańskich z placem Bema. W ramach tej inwestycji zostanie poszerzony chodnik, powstanie także nowy przystanek autobusowy – podkreśla Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.

fot. Joanna Leja /wroclaw.pl

Wykonawcą inwestycji jest Elektrotim, koszt zaplanowanych robót wynosi 1,7 mln zł. Droga powinna zostać oddana w połowie tego roku.Zgłoś uwagę