I Wrocławski Festiwal Tańca WrocDance

Targi Taneczne, Gala Tańca i próba bicia rekordu Guinnessa

  • Wrocławski Festiwal Tańca w kwietniowy weekend

    Możesz pomóc w biciu rekordu Guinnessa w liczbie tańczących razem osób. Już w sobotę, 26 kwietnia


26-27 kwietnia odbędzie się impreza taneczna z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, czyli I Wrocławski Festiwal Tańca WrocDance.

 

Idziemy na rekord!

W sobotę, 26 kwietnia, organizatorzy zapraszają wszystkich „czynnych i biernych” miłośników tańca pod Iglicę przy Hali Stulecia, gdzie w godz. 14.00-16.00 nastąpi próba pobicia rekordu w liczbie osób tańczących Multidance.

Multidance to autorski styl festiwalu, zawierający w sobie elementy różnych tańców – od salsy przez taniec arabski, hip hop i disco, aż po zumbę. Jest on najlepszym wyrazem hasła WrocDance: taniec łączy, a nie dzieli. Wrocławianie będą mogli nauczyć się krótkiego i prostego układu, który następnie wszyscy razem odtańczą.

Podczas happeningu przewidziane są również pokazy tańca oraz animacje taneczne do znanych piosenek. Animacje będą na tyle łatwe, że i mały i duży człowiek będzie mógł wziąć w nich udział – nawet jeśli nigdy wcześniej nie uczył się tańczyć.

 

Taniec do upadłego!

W niedzielę, 27 kwietnia, trwać będzie całodzienna impreza w klubie Eter (ul. Kazimierza Wielkiego 19).

W godz. 11.00-17.00 odbędą się I Wrocławskie Targi Tańca, które zgromadzą szkoły tańca, grupy taneczne, a także firmy, sklepy oraz wszelakie instytucje związane z branżą taneczną i fitness. Zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców, oferujących ogromne bogactwo różnych stylów tanecznych, m.in.: flamenco, salsę, taniec arabski, bollywood, balet, taniec dla dzieci, hip-hop, street dance, party dance, a także zumbę i bokwę.

Podczas targów będzie można wybrać szkołę tańca dla siebie i odnaleźć swój ulubiony styl, a także zakupić akcesoria i obuwie do tańca i fitnessu. Dodatkowo, odwiedzający będą mieli okazję uczestniczenia w kilkunastu warsztatach z różnych technik tanecznych, przygotowanych przez kilkanaście szkół tańca.

Organizatorzy przewidzieli też liczne konkursy i atrakcje.

Po targach, o godz. 19.00, odbędzie się uroczysta Gala Taneczna, podsumowująca dwudniowy festiwal, a podczas niej – występy najlepszych wrocławskich instruktorów oraz ich uczniów.

Po Gali szalona dyskoteka do białego rana!

Więcej na www.wrocdance.pl

 

Wstęp na targi – 10 zł, wstęp na galę – 10 zł, bilet targi + gala 15 zł. Sobotnie bicie rekordu pod Iglicą – wstęp wolny.

 

MaWi, mat. prasoweZgłoś uwagę