Trwa zbiórka funduszy na wyjazd wrocławskiej drużyny softballu na Puchar Europy

Aktualny mistrz Polski w softballu kobiet – wrocławski zespół Hrabiny ma szansę wystąpić w sierpniowym Pucharze Europy we Włoszech, który wyłoni najlepszą klubową drużynę Starego Kontynentu. Jednak aby wrocławianki w pełnym składzie mogły reprezentować nasz kraj w zawodach, do końca lipca muszą zebrać 25 tys. złotych, które pozwolą na start.


Zbiórka na dofinansowanie wyjazdu dziewczyn trwa na portalu zrzutka.pl. Do tej pory udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych. Akcja zakończy się 29 lipca 2018 r.

Klubowe Mistrzostwa Europy zaplanowano w dniach 21-25 sierpnia 2018 r. Zespół pokrył już z własnych funduszy opłatę startową w zawodach we Włoszech (2 tysiące złotych). Potrzebne są jednak środki na udział w turnieju (transport oraz zakwaterowanie całej drużyny).

Ostatnio powstał również film promujący i przybliżający kibicom Hrabiny, zrealizowany dzięki wsparciu agencji OMI Media House. Pięć dni zdjęciowych oraz 11 godzin materiału w ponad 400 ujęciach pozwoliło pokazać prawdziwą pasję, z jaką wrocławianki od lat podchodzą do treningów i rozgrywek.

– Dzięki zdobytemu w ubiegłym roku tytułu mistrzyń Polski mamy teraz możliwość jako jedyny zespół z naszego kraju wystąpić w turnieju w północnych Włoszech, który pozwoli wyłonić najlepszą klubową drużynę Europy. Przed rokiem miałyśmy okazję rywalizować w Pucharze Zdobywców Pucharów, teraz poprzeczka jest zawieszona jeszcze wyżej. Obiecujemy jednak walczyć o każdy centymetr boiska i godnie reprezentować Polskę – podkreśla Joanna Smekal, kapitan i liderka Hrabin.

W turnieju wystąpi 10 najlepszych zespołów w Europie, które zostaną podzielone na dwie grupy. W pierwszej fazie turnieju wrocławianki zagrają cztery mecze, a miejsce zajęte w grupie zadecyduje, o jaką pozycję powalczą w fazie pucharowej. Zespół liczy obecnie 20 zawodniczek. Do Włoch pojedzie osiemnastka plus sztab trenerski.

Hrabiny z Wrocławia i Softball

Hrabiny to kobieca drużyna softballu biorąca udział w rozgrywkach najlepszej ligi w kraju. Klub istnieje od 2013 r., a w Polskiej Lidze Softballu Kobiet występuje już piąty sezon. Dziewczyny łączy pasja, wytrwałość, waleczność i miłość do softballu. Zespół jest aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

Softball to gra podobna do baseballu, lecz rozgrywana na mniejszym boisku. Rywalizują ze sobą dwie drużyny po dziewięciu zawodników. Zespół atakujący odbija piłkę rzuconą przez miotacza z drużyny przeciwnej. Celem odbijającego jest wybicie piłki, a następnie obiegnięcie trzech baz i dotarcie do bazy domowej. Drużyna przeciwna chce mu w tym przeszkodzić.

W 1996 r. dyscyplina dołączyła do oficjalnej listy gier olimpijskich (w wykonaniu kobiet). W 2005 r. softball skreślono z listy dyscyplin olimpijskich, lecz dwa lata temu znów zdecydowano o jej przywróceniu. Dzięki temu rywalizację w softballu kibice będą mogli obejrzeć już podczas igrzysk w Tokio w 2020 r.Zgłoś uwagę