Od 4 grudnia zmiany dla pasażerów. Szczegóły

W pierwszy weekend grudnia kończą się prace remontowe na kilku kluczowych torowiskach. Na pasażerów MPK czekają spore zmiany w komunikacji.

  • Spore zmiany w komunikacji w pierwszy weekend grudnia, fot. MPK Wrocław

    Spore zmiany w komunikacji w pierwszy weekend grudnia, fot. MPK Wrocław


Miesiąc trwał remont rozjazdów tramwajowych i łuków torowych na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Przez kilka tygodni tramwaje linii 6 i 7 kursowały objazdami, lecz 4 grudnia tramwaje tych linii wrócą na stałe trasy przejazdu przez ul. Szewską.

Czytaj więcej: Koniec prac na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Szewskiej

Tego samego dnia rozpocznie się ostatnia faza remontu pętli Park Południowy. 4 i 5 grudnia (od godz. 5.00 rano w sobotę do godz. 20.00 w niedzielę) z torowiska będą zdejmowane tymczasowe rozjazdy. Oznacza to, że trasa tramwajów linii 9 i 15 zostanie skrócona do zajezdni tramwajowej „Gaj” – przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny”.

Czytaj więcej: 4 i 6 grudnia – koniec remontu torowiska na pętli Park Południowy

W związku z tym na odcinku Petrusewicza – Park Południowy – Petrusewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, odjeżdżającej co 10 minut. Od wtorku (7 grudnia) linie tramwajowe 9 i 15 znów wrócą na pętlę Park Południowy. Natomiast autobusy zastępcze przestaną kursować.

Zielone torowiska na Hallera

Zakończyły się prace na torowisku na al. Hallera (odcinek od ul. Powstańców Śląskich do ul. Mieleckiej), gdzie powstało zielone torowisko. To kontynuacja remontu torów prowadzonych przez MPK Wrocław w ubiegłym roku. Teraz wymieniono podbudowę toru, podkłady i szyny. Prace kosztowały niecałe 6 mln złotych. Tramwaje pojadą tam z prędkością do 50 km/h.

Czytaj więcej: Zakończenie remontu torowiska na alei Hallera

Od 6 grudnia planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 20, 70 i 74. Tramwaje linii 70 pojadą do przystanku FAT przez ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera. Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku FAT, a „dwudziestka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu w relacji Leśnica – Oporów – Leśnica przez al. Hallera. Nie będą już kursować autobusy zastępcze linii 720.

Początek prac na pl. Grunwaldzkim

4 grudnia torowcy wejdą na skrzyżowanie ul. Sienkiewicza/Piastowska, gdzie wymienione zostaną zwrotnice tramwajowe. Linie 1, 9, 17 i 70 zmienią swoje trasy.

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ul. Piastowskiej przez Sienkiewicza, most Szczytnicki, al. Różyckiego, Paderewskiego i ul. Mickiewicza.

Czytaj więcej: Prace torowe na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Piastowska

„Dziewiątka” będzie kursować objazdem od pl. Bema przez ul. Poniatowskiego, Jedności Narodowej, Nowowiejską i Piastowską do ul. Sienkiewicza. Natomiast składy linii 17 pojadą od ul. Sienkiewicza przez Wyszyńskiego, Szczytnicką, pl. Grunwaldzki do mostu Szczytnickiego.

Tramwaje linii 70 pojadą objazdem w obu kierunkach od ul. Słowiańskiej przez ul. Jedności Narodowej, Poniatowskiego, pl. Bema, ul. Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju do pl. Społecznego. Zgłoś uwagę