DSF Kickboxing Challenge 13

DSF Kickboxing Challenge 13

Mecz Polska – Czechy, trzy walki o mistrzowskie trofea, w tym dwie o zawodowe pasy WAKO PRO i walka wieczoru o pas DSF Kickboxing Challenge w kategorii do 86 kg – to wszystko czeka nas na gali DSF Kickobing Challenge 13, która 3 lutego 2018 r. odbędzie się w hali Orbita. Dodatkowa gala będzie jednocześnie jubileuszem 25-lecia legendarnego klubu Fighter Wrocław założonego przez Tomasza Skrzypka.

Już w pierwszą sobotę lutego w hali Orbita we Wrocławiu odbędzie się pierwsza tegoroczna wielka impreza kickbokserska – DSF Kickboxing Challenge 13. W walce wieczoru o pierwszy w historii federacji mistrzowski pas w kategorii do 86 kg zmierzą się dwaj złoci medaliści amatorskich mistrzostw świata – Maksymilian Bratkowicz i Mateusz Kubiszyn. Dodatkowo kibice obejrzą dwie walki o zawodowe pasy WAKO PRO, w jednej z nich mistrzowskiego trofeum będzie bronił zawodowy mistrz świata Michał Turyński. Jego rywalem będzie Bośniak Dżevad Poturak.

– Wrocław jest kolebką polskiego kickboxingu. To właśnie tutaj zrodził się on na europejskim poziomie, dlatego znajdujemy się w odpowiednim miejscu, by zrobić świetną galę. Dodatkowo nasza walka wieczoru może okazać się najlepszym starciem 2018 roku – zapowiada Sławomir Duba, prezes federacji DSF Kickboxing Challenge.

Dawid Żółtaszek wreszcie powalczy w Polsce

We Wrocławiu odbędzie się także wyczekiwany debiut w Polsce Dawida Żółtaszka. Kickbokser mieszkający na stałe w Anglii walczy z powodzeniem na całym świecie, lecz nie miał jeszcze okazji pokazać się własnej publiczności. Za sprawą DSF Kickboxing Challenge otrzyma tę szansę w mieście, z którego pochodzi.

– To dla mnie podwójnie ekscytujące wydarzenie. Nie dość, że debiut w Polsce i w federacji DSF Kickboxing Challenge, to jeszcze dojdzie do tego na moim własnym podwórku we Wrocławiu. Już nie mogę się doczekać tej walki. Zapraszam na nią wszystkich kibiców, którzy od dawna chcą mnie zobaczyć na żywo w akcji – mówi zachwycony Żółtaszek.

Róża Gumienna zadebiutuje w DSF Kickboxing Challenge

Kolejną wielką atrakcją gali będzie mecz Polska - Czechy. Ostatnią walkę w ramach tego międzynarodowego pojedynku stoczy nowy nabytek federacji DSF Kickboxing Challenge - Róża Gumienna, wrocławska zawodniczka kickboxingu w formule K-1 walcząca w wadze piórkowej, dotychczas w organizacji Fight Exclusive Night.

– Jestem bardzo zadowolona, że staję się częścią tak dużej federacji. Rozpoczynam nowy etap kariery sportowej w prężnie rozwijającym się środowisku. Dodatkowo pierwszą walkę w nowej organizacji stoczę w moim mieście, więc jest to dla mnie znakomita okazja do przywitania się z nowymi kibicami – powiedziała Róża Gumienna.

Spotkania międzypaństwowe z udziałem najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników to już tradycja na galach DSF Kickboxing Challenge. W ostatnim czasie reprezentacja Polski wychodziła zwycięsko z meczów przeciw Francji, Ukrainie, Niemcom, Litwie i Macedonii. Biało-czerwoni jedyną porażkę ponieśli na grudniowym wyjeździe w Równem. W ramach starcia z Czechami na DSF Kickboxing Challenge 13 jak zwykle zaplanowano pięć walk. Każda z nich odbędzie się w formule K-1 na dystansie 3 rund po 3 minuty.

25-lecie klubu Tomasza Skrzypka

Dodatkowo gala będzie jednocześnie okazją do świętowania jubileuszu 25-lecia najstarszego klubu sportów walki we Wrocławiu Fighter Wrocław, którego założycielem jest Tomasz Skrzypek.

– Ciężko powiedzieć, kiedy minęło te ćwierć wieku. Przede wszystkim jednak cieszę się, że największa federacja w Polsce, a obecnie chyba nawet w Europie zagościła do Wrocławia i organizuje z nami wielką sportową imprezę. Na gali wystąpi aż sześciu naszych zawodników, co jest dla nas powodem do dumy. Chcemy pokazać dobre walki i sprawić, że widowisko zostanie na długo zapamiętane przez kibiców – skomentował znany były zawodnik, a obecnie trener.

– Chcemy w ten sposób podziękować Tomkowi za wkład w rozwój polskiego kickboxingu – dodał prezes DSF Kickboxing Challenge.

Bilety można kupować na DSF na dsfchallenge.com.

Karta walk na DSF Kickboxing Challenge 13

Walki w formule K-1 transmitowane przez Player.pl (3 x 3 min)

K-1 (-60 kg) Krystian Bernatowicz vs Dominik Tomica

K-1 (-71 kg) Tomasz Brotoń vs Mateusz Brusiło

Mecz międzynarodowy w K-1: Polska kontra Czechy (5 walk 3 x 3 min)

1. K-1 (-71 kg) Paweł Józefowicz vs Denis Farkas

2. K-1 (-91 kg) Marcin Bachórz vs Adam Audy

3. K-1 (-75 kg) Dominik Zadora vs Anatoli Hunanyan

4. K-1 (-65 kg) Róża Gumienna vs Lucie Mlejnkova

5. K-1 (-71 kg) Adam Gielata vs Tadeas Ruzicka

Walki rankingowe w K-1 (3 x 3 min)

K-1 (+91 kg) Dawid Żółtaszek vs Łukasz Lipniacki

K-1 (-75 kg) Paweł Biszczak vs Abdallah Mabel (Francja/Kamerun)

Walka o pas mistrza świata WAKO PRO w formule K-1 (5 x 3 min)

K-1 (-64,5 kg) Eliasz Jankowski vs Yuriy Zhukovsky (Białoruś)

Walka o pas mistrza świata WAKO PRO w formule Low Kick (5 x 3 min)

Low Kick (+94,1 kg) Michał Turyński vs Dzevad Poturak (Bośnia i Hercegowina)

Walka wieczoru o pas DSF Kickboxing Challenge (5 x 3 min)

K-1 (-86 kg) Maksymilian Bratkowicz vs Mateusz Kubiszyn

Konkurs - do wygrania podwójne wejściówki na DSF Kickboxing Challenge.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Pływalnia Orbita

Wejherowska 34, 54-239 Wrocław

Komentarze