wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Koncert „Tu zaczyna się Wrocław”

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Voo Voo & Leszek Możdżer oraz O.S.T.R. na koniec wakacji w Centrum Historii Zajezdnia! Tych artystów nie trzeba przedstawiać. Na wyjątkowym koncercie „Tu zaczyna się Wrocław” wystąpią razem Voo Voo & Leszek Możdżer z premierowym materiałem oraz O.S.T.R., prezentując przekrój przez całą swoją twórczość. Zakończenie wakacji we Wrocławiu szykuje się więc z bardzo mocnym akcentem muzycznym. Koncert „Tu zaczyna się Wrocław” odbędzie się w sobotę 24 sierpnia o godz. 18:30 na placu przed Centrum Historii Zajezdnia (Wrocław, ul. Grabiszyńska 184).

Bilety w przedsprzedaży cenie 99 zł:

eBilet.pl  

KupBilecik.pl

Gdy w sierpniu 1980 roku rozpoczął się w zajezdni autobusowej nr VII przy ul. Grabiszyńskiej strajk solidarnościowy z robotnikami Wybrzeża, nikt nie przypuszczał, że w tym momencie powstaje społeczeństwo obywatelskie Wrocławia. Sami strajkujący zauważyli, że przyszli na strajk jako zbieranina ludzi, a wyszli jako wrocławianie. To zwycięstwo co roku jest doskonałą okazją do radosnego świętowania przy dźwiękach dobrej muzyki. Stąd nazwa koncertu „Tu zaczyna się Wrocław”. W tym roku na scenie przed Centrum Historii Zajezdnia wystąpią: Voo Voo & Leszek Możdżer i O.S.T.R., czyli artyści o ugruntowanej pozycji na naszym rynku muzycznym. Nowy projekt Voo Voo i Leszka Możdżera Połączenie znanego i świetnie zgranego składu Voo Voo z pianistyką Leszka Możdżera to zapowiedź nowego iskrzenia, które światło dzienne zobaczyło dopiero dwa razy. Palce Wojciecha Waglewskiego, wirtuozersko biegając po gryfie, idealnie współpracują z solidnie brzmiącą i pewnie trzymającą puls sekcją rytmiczną (Karim Martusewicz, Michał Bryndal i Mateusz Pospieszalski), a w połączeniu z biegnikami Możdżera wydają się uruchamiać w muzykach dodatkowe pokłady witalności. Ta muzyka trochę koi, trochę zaskakuje, ale przede wszystkim, pomimo rockandrollowego zacięcia, wprowadza w swoistą zadumę. Rozkład jazdy tego koncertu, to przede wszystkim nowe utwory stworzone przez artystów specjalnie dla tego składu i specjalnie na tę okoliczność. O.S.T.R. Adam Andrzej Ostrowski, znany szerzej jako O.S.T.R., to wybitna postać na polskiej scenie hip-hopowej. Ostrowski jest nie tylko uznanym raperem i freestyle'owcem, ale także utalentowanym muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym oraz inżynierem dźwięku.

Artysta zdobył uznanie nie tylko wśród fanów, ale i krytyków, o czym świadczy pięciokrotne zdobycie nagrody „Fryderyka”. Jego albumy cieszą się ogromną popularnością, rozchodząc się w ponad 415 tysiącach egzemplarzy. W swojej twórczości często odnosi się do ważnych tematów społecznych, co czyni go jednym z najbardziej świadomych i zaangażowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne – do zobaczenia na koncercie! Partner projektu: NSZZ „Solidarność” Region Dolny Śląsk.

TERMINY Koncert „Tu zaczyna się Wrocław”

  • Centrum Historii Zajezdnia

    • Sobota 24 sie
      • 18:30

Miejsce

Zobacz także