wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Święto Wrocławia | Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

W gościnnych progach sceny plenerowej baru przy plaży tuż obok Jazu Opatowice odbędzie się przegląd nowych propozycji repertuarowych wrocławskich zespołów. Zagrają: Noco, Follow Rivers, Galecki i Nago. 

NOCO (18.00)

Pochodzą z Wrocławia, na swoich koncertach porywają publiczność sceniczną energią i nietuzinkowymi tekstami mocno korespondującymi z muzyką. Mają na koncie 4 utwory, które scaliły się w pierwszą EPkę, single “Spoko luz” i „Budda” oraz blisko 20 koncertów w pierwszym roku istnienia grupy. Zagrali na wrocławskim festiwalu WrOFFław Showcase, GRASZ BÓR Festiwal w Rzeszowie, OPEN CRAFT Festiwal Browaru Nepomucen i wielu innych wydarzeniach w Polsce.

Barbara Białkowska (wokal), Julia Daniluk (gitara), Jakub Kulik (gitara), Bartłomiej Kiczka (gitara basowa), Patryk Rezler (perkusja)

FOLLOW RIVERS (19.00)

Follow Rivers, czyli Patrycja i Krzysztof Pachólscy, to małżeństwo piszące razem piosenki od 2021 roku. Słyną z pełnych ciepła koncertów granych w całej Polsce. Nietuzinkowy i ciepły wokal Patrycji oraz otulający go dźwięk gitary Krzyśka współtworzy klimat, przy którym łatwo o wzruszenie. Inspirują się indie folkiem, popem, muzyką country. W 2023 zagrali support przed HAPPYSAD oraz zostali nominowani do nagrody Gazety Wyborczej „Warto”. Mają na swoim koncie „Tak wiele” EP. Ich piosenki są lubiane i grane m. in. przez Radio RAM.

GALECKI (20.00)

Pod nazwą Galecki kryje się solowy projekt Mateusza Galeckiego, wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, lidera wrocławskiej grupy Strain, z którą zagrał ponad 400 koncertów i wydał trzy długogrające albumy. Najnowsze utwory Galeckiego to efekt uwolnienia się z poprzednich ram gatunkowych i zrozumienia, że po polsku udaje mu się wyrazić więcej, czasem idąc w mocno popową stylistykę, czasem zupełnie odwrotnie. Jego zespół współpracuje z topowymi polskimi producentami, m.in. Radkiem Baranowskim i Piotrem Plutą. Za dystrybucję odpowiada Kayax.

Mateusz Galecki (wokal, gitara); Radek Baranowski (bass); Gabriela Cybuch (instr. klawiszowe), Michał Nowakowski (perkusja, śpiew)

NAGO (21.00)

Wrocławski zespół powstał w 2021 roku i zadebiutował nagrywając serię singli. Utwory od razu trafiły na najważniejsze playlisty z muzyką alternatywną. Pod okiem Andrzeja „Gieni” Markowskiego (na co dzień muzyk współpracuje z Krzysztofem Zalewskim) powstało dziewięć kompozycji, które ujrzały światło dzienne na przełomie '22/'23. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem - z pewnością będziecie mogli go usłyszeć na nadchodzących koncertach grupy.

Martyna Baranowska (wokal), Antoni Mąkosa (wokal), Mateusz Galecki (gitara, chórki), Marcin Włodarczyk (instrumenty klawiszowe), Kuba Wojciechowski (gitara basowa), Michał Nowakowski (gitara basowa)

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Koncert odbywa się w ramach Święta Wrocławia 2024. Wydarzenia finansowane przez miasto Wrocław.

TERMINY Święto Wrocławia | Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie

  • OpatoVice Beach Bar

    • Sobota 22 cze
      • 18:00

Miejsce

Zobacz także