Koncert Gaijin Blues w Firleju

Koncert Gaijin Blues w Firleju

Firlej zaprasza na koncert zespołu Gaijin Blues który właśnie wypuszcza w świat swoją nową płytę. Dodatkowo, rozgrzewka przed koncertem z barwnym setem od niezastąpionej DJ emoji face! Gaijin Blues to projekt Pawła Klimczaka (producent i DJ Naphta) i Michała Szczepańca (multiinstrumentalista, członek m.in. Kadabra Dyskety Kusaje), który łączy brzmienia muzyki japońskiej – od tradycyjnych po fusion, jazz, a nawet rocka czy metalu – z nowoczesnymi bitami muzyki zachodniej, od house'u, po trap i juke/footwork.

W 2019 londyńska wytwórnia Shapes Of Rhythm wypuściła ich EPkę i album na winylowych krążkach. Obie płyty eksplorują inspiracje japońską kulturą – zarówno w warstwie muzycznej, jak i narracyjnej – nie stroniąc od bardziej popkulturowych nawiązań. Duet występował między innymi w legendarnej londyńskiej Jazz Cafe, Servant Jazz Quarters, Rye Wax i Islington Assembly Hall oraz na festiwalach Up To Date i Inne Brzmienia. Gaijin Blues kochają japońską popkulturę, mangę i klasyczne gry RPG.

Wykorzystują zarówno instrumenty jak i sampling, by zatrzeć granice między brzmieniami Wschodu i Zachodu i stworzyć ścieżkę dźwiękową do swoich autorskich historii. Wrocławski duet inspiracje przemyca w miksie nowoczesnej muzyki elektronicznej: od balearycznego house'u przez dubstep po footwork.

Najnowszy album Gaijin Blues powstawał w czasie pandemii. Długotrwała izolacja skierowała uwagę artystów na przestrzenie, które wcześniej nie były przez nich eksplorowane. Efektem jest znacznie bardziej nieokiełznany i otwarty charakter albumu oraz odważniejsze i bezkompromisowe wykorzystanie różnorodnych muzycznych gatunków, w tym agresywnego techno, heavy metalu i jazzu fusion.

Lokalizacja

Klub Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych

Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław

Komentarze