wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Inne
  4. Radosna Parada Niepodległości 2018

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Z okazji obchodzonego w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu odbędzie się siedemnasta edycja Radosnej Parady Niepodległości.

Ten rok – rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności – jest wyjątkowy, dlatego tegoroczna parada przybierze niecodzienną formę. Wrocławianie całymi rodzinami przejdą przez miasto w biało-czerwonych pochodach, by wspólnie celebrować ten szczególny dzień i oddać hołd bohaterom, bez których niepodległość naszego kraju nie byłaby możliwa. Pochody wyruszą z czterech punktów miasta i połączą się na Placu Wolności gdzie odbędą się oficjalne uroczystości. Dwie trasy będą reprezentować biel, a dwie czerwień - podczas hymnu państwowego mieszkańcy utworzą na Placu wspaniałą biało-czerwoną flagę.

Trasy pochodów wyruszą z symbolicznych dla Wrocławia miejsc: Placu Jana Pawła II, Centrum Historii Zajezdnia, z ulicy Powstańców Śląskich oraz Placu Społecznego. Głównym trzonem maszerujących grup będą przebrane dzieci i młodzież wrocławskich szkół.

Oficjalne uroczystości wraz z wojskowym ceremoniałem, paradą formacji mundurowych, z towarzyszeniem orkiestry dętej i pocztów sztandarowych odbędą się przy udziale kilkunastu tysięcy zgromadzonych.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

  • Centrum Historii Zajezdnia ul. Grabiszyńska – zbiórka godz. 9.30, wymarsz godz. 10.00
  • Parking Pl. Solidarności – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30
  • Parking al. Słowackiego/ul. Krasińskiego/poczta – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30,
  • Parking EPI Market ul. Swobodna/Powstańców Śl. – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30
  • Plac Wolności, godz. 11:30

Wrocławska parada jest jedną z największych tego typu manifestacji w Polsce, a pierwsza przeszła ulicami Wrocławia w 2002 roku.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także