13. Wrocławski Marsz Równości

Marsz Równości Wrocław 2021

Jak co roku, w pierwszą sobotę października przejdziemy wspólnie ulicami Wrocławia, by zamanifestować naszą obecność, widoczność i najbardziej radykalną ideologię: nasze życie; życie osób LGBT+, lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, osób interpłciowych, osób ze spektrum aseksualności, osób o tożsamościach niebinarnych i queer. 

  • Marsz rozpocznie się o godz. 15.00.
  • Miejsce/trasa: Rozpoczęcie zgromadzenia: pl. Wolności, następnie przejście ul. Zamkową - ul. Kazimierza Wielkiego - ul. Szewską - ul. Oławską - południową, zachodnią i północną pierzeją Rynku - ul. Wita Stwosza - skrzyżowanie ul. Św. Katarzyny z Błogosławionego Czesława - pl. Dominikański - ul. Oławską - pl. Powstańców Warszawy - ul. Traugutta - ul. Kujawska - pl. Wróblewskiego - pl. Powstańców Warszawy - pl. Społeczny, gdzie nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Miasteczko Równości,  sobota 2.10  10.00-15.00

Przedstawicielstwo Regionalne Komisja Europejska w Polsce Polsce i Kultura Równości zapraszają do Miasteczko Równości.

To tęczowa, otwarta i przyjazna przestrzeń na Placu Wolności. Zapraszamy Was na spotkania z osobami przedstawicielskimi różnych organizacji społecznych działających na rzecz praw człowieka, bezpłatne porady prawne, porady psychologiczne i wiele innych.

W Miasteczku Równości będziecie mogli i mogły zaopatrzyć się w tęczowe gadżety, zrobić pamiątkowe zdjęcia, spędzić miło czas przed 13. Wrocławskim Marszem Równości, który wyruszy z placu o 15.00.

Wstęp wolny.

Śniadanie pomarszowe, niedziela 3.10 od 12.00.

Coroczną tradycją stało się wspólne pomarszowe śniadaniowanie. To małe podziękowanie dla każdej osoby, która poświęciła czas i pracę, by dołożyć swoją cegiełkę do stworzenia tegorocznego Festiwalu Równych Praw 2021.

Wpadnijcie więc w niedzielę, od godz. 12.00, do Księgarni Hiszpańskiej by skosztować pysznego wegańskiego poczęstunku, spotkać się z nami i spędzić wspólnie czas na rozmowie i śmiechu. 

Wstęp wolny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Plac Wolności

plac Wolności,  

Komentarze