Wrocław 4.0, czyli transformacja cyfrowa na Dolnym Śląsku. Bezpłatna konferencja online

Wrocław 4.0, czyli transformacja cyfrowa na Dolnym Śląsku. Bezpłatna konferencja online

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom i metodom zarządzania. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa zdecydowanie wpływa na ich przewagę konkurencyjną i będzie o niej stanowić w przyszłości. Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i ile zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? Te kwestie poruszą prelegenci e-konferencji „Przemysł 4.0 Made in Wroclaw”.

Transformacja cyfrowa jest głównym elementem napędowym idei Przemysłu 4.0. Otwiera fabrykom szansę na poprawę wydajności i uzyskanie przewag konkurencyjnych, zwiększa ich innowacyjność, ale także wprowadza szereg zmian w całej organizacji. Idea stworzenia inteligentnej fabryki, w której systemy przemysłowe są ściśle połączone z zaawansowanymi technologiami IT oraz integracja pomiędzy systemami, wymusza konieczność wprowadzenia nowych sposobów zarządzania zasobami ludzkimi, danymi i łańcuchem dostaw w firmie.

Bezpłatna konferencja online

Zasadnicze zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa rodzą dylematy u kadry kierowniczej fabryk powiązane z wdrożeniem cyfryzacji i automatyzacji. Wszystkich managerów i specjalistów, którzy poszukują inspiracji do wprowadzania Przemysłu 4.0 w swoich fabrykach, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji online Przemysł 4.0 - Made in Wrocław.

– Organizując cykl wydarzeń odnoszących się do przemian cyfrowych w gospodarce, wspólnie z ARAW chcemy uświadamiać i ukierunkowywać kadrę zarządczą, inżynierską i właścicielską w tematyce Przemysłu 4.0, zarówno od strony biznesowej jaki i w kontekście możliwych do zastosowania technologii. Jestem przekonany, że prelegenci będący praktykami w tej dziedzinie są najlepszym przykładem dla tych wszystkich, którzy niezależnie od poziomu zaawansowania przemian cyfrowych w swych firmach, myślą o Przemyśle 4.0 poważnie i chcą w tym zakresie podejmować realne działania. – mówi Mikołaj Kołodziejczak, przedstawiciel FPPP w zachodniej Polsce.

Rozpoczęcie spotkań 20 maja

20 maja 2020 r. o godz. 10:00 odbędzie się wydarzenie otwierające cykl spotkań poświęconych innowacjom w produkcji. Przemysł 4.0 zostanie pokazany z trzech perspektyw praktyków: dużej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości. Zaprezentowane zostaną innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, ale konferencja kierowana jest do ekspertów i praktyków z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym – na ludzi i technologie.

– Zależy nam na tym, aby firmy rozwijały się i zwiększały swoją innowacyjność. Na Dolnym Śląsku mamy bardzo perspektywiczny ekosystem: nowoczesny przemysł oraz firmy rozwijające najnowsze technologie. 20 maja chcemy to pokazać oraz zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0 – zaprasza Magdalena Wypych, kierownik projektu w ARAW.

Agenda

  • 10:00-10:10 Przemysław Ozga, redaktor naczelny ,,Production Manager"
  • 10:10-10:40 Andrzej Soldaty, prezes fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości
  • 10:40-11:10 Mateusz Amroziński, New Projects Specialist, Fanuc
  • 11:10-11:40 Michał Krasoń, Senior Data Scientist, Stermedia.ai
  • 11:40-12:10 dr Łukasz Józefowski i Cezary Tadej, lider inicjatywy strategicznej Przemysłu 4.0 - Volkswagen; 

Wydarzenie jest nieodpłatne i odbędzie się w języku polskim. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Liczba uczestników jest ograniczona. Szczegóły wydarzenia oraz rejestracja: tutaj.

Lokalizacja

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

pl. Solny 14,  Wrocław

Komentarze