Warsztaty dla przyszłych innowatorów z PFR i Google

Warsztaty dla przyszłych innowatorów z PFR i Google

Jak pobudzić kreatywne myślenie i stworzyć od podstaw innowacyjny biznes lub projekt? Jak sprawdzić czego potrzebują przyszli klienci? Tego można się nauczyć, podczas całodniowych, bezpłatnych warsztatów „Projektanci Innowacji PFR” organizowanych przez Google i Polski Fundusz Rozwoju. We Wrocławiu szkolenia odbędą się już 21 listopada i 19 grudnia br., w siedzibie Google przy ulicy Generała Józefa Bema 2, kolejne zaś 5 grudnia br, w Biznes Zone, ul. Robotnicza 42a.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wejść na stronę Projektanci Innowacji PFR, wybrać miasto oraz termin i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona, więc na warsztaty zostaną zaproszone osoby, które najlepiej umotywują chęć swojego udziału. Warto próbować! Po pierwsze, warsztaty nic nie kosztują, po drugie to szansa na udział w profesjonalnym szkoleniu, a po trzecie uczestnicy, którzy ukończą szkolenie otrzymają certyfikat potwierdzający ich umiejętności, który uatrakcyjni również ich CV.

Projektanci Innowacji PFR - dla kogo jest ten program?

Głównymi kryteriami uczestnictwa są chęć rozwoju, zdobycia nowych umiejętności i pracy nad obecnymi lub przyszłymi pomysłami. Nie ma innych wymagań - w wydarzeniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, niezależnie od wykształcenia i zawodu.

Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą “design thinking” - to usystematyzowany proces, dzięki któremu każdy może rozwinąć swój pomysł od początkowej idei do stworzenia prototypu, zarysu działania firmy lub projektu społecznego. Podczas warsztatów trenerzy pokażą jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług.

Dołącz do innowacyjnych przedsiębiorców

W pierwszej edycji „Projektantów Innowacji PFR” w warsztatach wzięło udział blisko 1300 osób w całej Polsce. Wiele z nich stworzyło prototypy swoich produktów, które w przyszłości zamierzają wprowadzić na rynek, a aż 9 proc. uczestników założyło swój startup.

Ponad 5000 przeszkolonych osób w całej Polsce, 300 nowych startupów oraz innowacyjnych projektów - to ambitne cele jakie stawiają sobie Google i Polski Fundusz Rozwoju w tej edycji programu. Projekt ma wspierać rozwój ekosystemu innowacji w naszym kraju poprzez tworzenie i rozwijanie umiejętności miękkich, np. wśród młodych osób, które jeszcze się uczą lub właśnie wchodzą na rynek pracy. 

Komentarze