3M otwiera drzwi dla studentek kierunków ścisłych

3M otwiera drzwi dla studentek kierunków ścisłych

3M po raz kolejny łączy siły z Programem Lean in STEM Fundacji Perspektywy i zaprasza na Podwieczorek Technologiczny studentki kierunków ścisłych. Podczas spotkania 22 października 2019 w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu uczestniczki Podwieczorku będą mogły porozmawiać z pracownikami 3M, obejrzeć największe centrum produkcyjne 3M w Europie i dowiedzieć się, jak rozwinąć swoją karierę w STEM. Zapisy na wydarzenie nadal trwają.

Już 22 października 2019 w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu odbędzie się Podwieczorek Technologiczny, organizowany przez 3M oraz Program Lean in STEM Fundacji Perspektywy. Wydarzenie skierowane jest do studentek polskich uczelni technicznych i ekonomicznych, które stawiają na karierę w branży STEM i pasjonują się nowinkami technologicznymi. Niemal 50 uczestniczek będzie miało okazję poznać pracę w 3M od podszewki i dowiedzieć się, w jaki sposób mogą rozwijać swoją karierę w tej branży.

Program Lean in STEM (Science, Technology, Engineering & Math) dedykowany jest wspieraniu kobiet w rozwijaniu kariery w branży technologicznej poprzez projekty mentoringowe, networkingowe oraz inspiracyjne. Takie same wartości wyznaje firma 3M, dla której zapewnienie równych szans w miejscu pracy jest jedynym z kluczowych celów, które realizuje zarówno wewnątrz, jak i poza firmą. Dlatego właśnie 3M zdecydowało się na zaproszenie młodych pasjonatek nauk ścisłych, by pokazać im możliwości jakie daje praca we wiodącej firmie technologicznej.

Podwieczorek Technologiczny w 3M

Wizyta będzie atrakcyjna zarówno dla pasjonatek nauki, jak i dla kobiet zainteresowanych przede wszystkim produkcją przemysłową. Centrum produkcyjne 3M we Wrocławiu jest bowiem nie tylko największym takim centrum w Europie i jednym z największych na świecie. Przoduje przede wszystkim pod kątem innowacji i najnowocześniejszych rozwiązań, które wybiegają w przyszłość i wyznaczają kierunki rozwoju w branży. Wiele linii produkcyjnych jest wysoce zautomatyzowanych.

W fabryce, którą zwiedzą uczestniczki, zobaczyć można na przykład roboty, które... szyją na maszynie! Przygotowują tym samym elementy więźby, czyli wewnętrznej części hełmu ochronnego. W obszarze Centrum produkcyjnego 3M we Wrocławiu powstaje ponad 10 tysięcy różnych produktów, w tym materiały bezpieczeństwa pracy, taśmy i kleje, filtry przemysłowe, produkty dla branży motoryzacyjnej, a nawet rozwiązania medyczne. zastąpiły krawców przy szyciu elementów do kasków ochronnych.

Kariera w firmie technologicznej

W programie wydarzenia, poza zwiedzaniem Centrum Innowacji 3M oraz fabryki środków ochrony indywidualnej, zaplanowany jest między innymi panel dyskusyjny dotyczący rozwoju kariery w firmie technologicznej. Uczestniczki będą miały również okazję dowiedzieć się więcej o programach dedykowanych kobietom w STEM od Fundacji Perspektywy, a także porozmawiać z liderkami z 3M Woman Lidership Forum. Do udziału w wydarzeniu można zgłaszać się na stronie leaninstem.pl.

Konferencja Women in Tech Summit

Podwieczorek technologiczny w 3M towarzyszy konferencji Women in Tech Summit, która odbędzie się w Warszawie 13-14 listopada. 3M będzie tam reprezentowała Veena Lakkundi, liderka 3M nastawiona na realizowanie działań wpierających globalny rozwój.

3M we Wrocławiu

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu 3M, który w 2016 r. obchodził 25-lecie działalności na naszym rynku. W ciągu tego czasu firma zainwestowała w Polsce ponad 500 mln USD. 3M posiada obecnie 4 ośrodki produkcyjne w naszym kraju: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce.

Od 2013 r. we Wrocławiu działa nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń, w której firma prezentuje nowe technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. We wrześniu 2017 r. z kolei otwarto Centrum Szkoleniowe 3M we Wrocławiu.

Komentarze