Pokolenie Y – dobrzy czy źli pracownicy

Pokolenie Y – dobrzy czy źli pracownicy

Miasto Wrocław oraz Instytut Millenials zapraszają do udziału w konferencji pt. „Pokolenie Y – dobrzy czy źli pracownicy?”. Partnerem wydarzenia jest Business Link Green2Day. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. w  Business Link Green2Day, ul. Szczytnicka 11.

Jako organizatorzy mamy przeczucie, że młode pokolenie pracowników może dużo zaoferować firmom. Aby jednak tak się stało, konieczne jest zrozumienie ich sposobu myślenia, motywacji; konieczne jest spojrzenie na świat ich oczami.

Dlatego podstawowym celem konferencji będzie lepsze zrozumienie przez uczestników szczególnych cech oraz priorytetów pokolenia Y, zwanego też millenialsami. Zadbamy też o to, by w sprzyjających warunkach można było budować sieć kontaktów między uczestnikami: przedsiębiorcami i menedżerami wrocławskich firm.

Kim są millenialsi?

To generacja urodzona w latach 1985 – 2000. Od poprzednich pokoleń odróżnia ich zarówno podejście do pracy, jak i szerzej rozumiane wartości i postawy życiowe. Z jednej strony potrafią zaoferować firmom niezwykłą kreatywność, elastyczność i zdolność przeprowadzania zmian; z drugiej – wymagają od przełożonych zupełnie nowego podejścia i znacznie większego zaangażowania, by zyskać i zachować motywację do pracy.

Do udziału zapraszamy przedsiębiorców i kadrę kierowniczą wrocławskich firm.

Jak wziąć udział?

Trzeba wysłać zgłoszenie na adres: katarzyna.chrobak-eilmes@um.wroc.pl do 1 kwietnia 2019 roku.

Udział w konferencji jest płatny symbolicznie - aby w niej uczestniczyć należy opłacić zakup co najmniej 1 biletu teatralnego dla dziecka w ramach akcji Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka pn. "Ufunduj dziecku bilet". Koszt jednego biletu wynosi 18 zł. Sensem tej opłaty jest zobowiązanie uczestników do wykorzystania zarezerwowanego miejsca, a jej forma - zachętą dla wrocławskiego biznesu do wsparcia lokalnej społeczności. Darowizny można dokonać korzystając z linka. Dowód wpłaty należy okazać przy wejściu na salę.

Program konferencji

  • 10.00 – 10.15 Otwarcie konferencji
  • 10.15 – 11.00 Wykład wprowadzający „Millenialsi – szansa czy zagrożenie”, dr Łukasz Srokowski
  • 11.00 – 11.30 Wykład „Jacy są dolnośląscy Millenialsi? – prezentacja raportu z badań dr Oliwia Tarasewicz – Gryt
  • 11.30 – 11.45 Przerwa kawowa
  • 11.45 – 13.15 Panel dyskusyjny „Jak można wykorzystać potencjał pokolenia Millenials we wrocławskich firmach?”

Uczestnicy: Grzegorz Golaś (Tagatic), Agata Dominik (Instytut Millenials), prof. Robert Geiser, dyrektor Instytutu Socjologii (Uniwersytet Opolski), Martyna Kosiorek (Nokia).

Liczba miejsc ograniczona do 50. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Lokalizacja

Business Link Green2Day

Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław

Komentarze