Czary-mary, hokus-krokus! Zmieniamy skwer w kolorową łąkę

Czary-mary, hokus-krokus! Zmieniamy skwer w kolorową łąkę

Spółka Wrocławska Rewitalizacja zaprasza wszystkich mieszkańców Przedmieścia Oławskiego na piknik i do wspólnego sadzenia tysięcy krokusów. Wiosną szary skwer przy skrzyżowaniu ul. Pułaskiego i Kościuszki zamieni się w kolorową łąkę.

To kolejne wydarzenie z udziałem mieszkańców na Przedmieściu Oławskim.

– W zeszłym roku na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Kościuszki wspólnie ubieraliśmy choinkę dla Przedmieścia Oławskiego. W tym roku w miejscu zabłoconego parkingu założyliśmy trawnik, który dzięki listopadowej akcji zakwitnie na wiosnę tysiącami krokusów. Mamy nadzieję, że tak odmieniona przestrzeń w przyszłości będzie miejscem następnych akcji – informują organizatorzy.

Sadzenie krokusów

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2017 r. (poniedziałek i wtorek) w godzinach 9:00- 15:00. Przygotowano 18 000 krokusowych cebulek. Swój udział zapowiedziały już dzieci z okolicznych szkół, ale zaproszeni są wszyscy mieszkańy Przedmieścia Oławskiego. Dla uczestników przewidziano poczęstunek, ciepłe napoje i symboliczne nagrody. Dodatkową atrakcją będzie również fotobudka – w ten sposób firma Red Development wspiera akcję.

Organizatorzy podkreślają, że liczą na dobrą pogodę, aby nie trzeba było przesuwać wydarzenia na inny termin. Zachęcamy do śledzenia aktualności na facebookowym fanpage-u.

Lokalizacja

ul. Kościuszki

Kościuszki,  Wrocław

Komentarze