zdjęcie ilustracyjne

Spotkanie z Jutronautami

6 listopada 2017 roku we Wrocławiu będzie można spotkać się z Jutronautami. To wyjątkowi ludzie nastawieni na działanie i na zmienianie świata. Są wśród nich artyści, przedsiębiorcy, projektanci, naukowcy, konstruktorzy. To bardzo różni ludzie, nie tylko ze względu na obszar, którym się zajmują. Różni ich także to, na jakim są etapie życia. Część z nich ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, co czyni z nich idealnych mentorów, inni zaś mają za sobą pierwszy sukces i są na najlepszej ścieżce, by zmienić świat wokół nas.

Teraz można spotkać się z nimi we Wrocławiu – poznać ich historie, porozmawiać o tym, co motywuje ich do działania oraz o tym, co czyni ich wyjątkowymi. Opowiedzą też o tym, jak wygląda ich codzienność, co sprawiło, że realizują się w określony sposób oraz jak porażki, zmieniły ich życie. Analityczka trendów Zuzanna Skalska, artysta i ceramik Marek Cecuła, inżynier Oskar Zięta, badaczka rozwoju nowych technologii dr Aleksandra Przegalińska i wielu innych opowiedzą, co ich napędza, co im pomaga, a co przeszkadza w pracy.

Projekt ma zainspirować uczestników, by podążali za swoją ciekawością, za pomysłami, które mogą zmienić ich życie i świat. Wrocławskie spotkanie jest jednym z pięciu organizowanych również w Warszawie i Katowicach.  

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja na stronie.

Program spotkania:

17.30-17.40 Powitanie

17.40-19.40 Prezentacje Jutronautów:
17.40-18 Tomasz Opasiński - dyrektor kreatywny w Netflixie. Mieszka w Los Angeles, współpracuje z największymi wytwórniami i studiami filmowymi w Hollywood. Stworzył setki plakatów do filmów, seriali i gier komputerowych. Współpracował przy wielu produkcjach filmowych, m.in. "Ultimatum Bourne'a", "Hellboy", "Shrek".
(prezentacja za pośrednictwem Skype'a)
18-18.20 Agnieszka Kwiatkowska - logopeda. Wraz z zespołem naukowców z Politechniki Gdańskiej opracowała i wykorzystała do pracy z osobami w śpiączce rozwiązanie wykorzystujące tablet (tzw. cyberoko).
18.20-18.40 Robert Konieczny - jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich architektów. Jego prace zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Za projekt Domu Atrialnego przyznano mu nagrodę Dom Roku na Świecie 2016 w konkursie portalu World Architecture News. Budynek Muzeum Narodowego w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy zdobył Grand Prix Światowego Festiwalu Architektury 2016 oraz nagrodę dla Najlepszej Przestrzeni Publicznej w Europie. 

18.40-19 Anna Skotny - wraz z Patrycją Wizińską-Sochą stworzyła telemedyczny system do badania dobrostanu płodu (Pregnabit). Składają się na niego mobilne urządzenie KTG (kardiotokograf) oraz platforma telemedyczna - za jej pośrednictwem wykwalifikowany personel medyczny analizuje spływające zapisy.

19-19.20 Michał Biskup – konstruktor, budowniczy pierwszego na świecie drona do filmowania zawodów we freedivingu. Wrócił do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie pracował dla wiodącej firmy, która buduje roboty podwodne. Ostatnie lata poświęcił na budowę drona Diveye we wrocławskim garażu.
19.20-19.40 Przemysław Jaworski - twórca niskobudżetowych drukarek 3D do samodzielnego montażu. Urządzenia drukują przedmioty m.in. z plastiku, gliny, a także z czekolady. Firma jest liderem w segmencie desktopowych urządzeń do multifunkcyjnej fabrykacji. Eksportuje swoje rozwiązania do 50 krajów na świecie.

19.40-20.00 Pytania do prelegentów

Lokalizacja

Barbara

Świdnicka 8b,  Wrocław

Komentarze