Wyobraź sobie miasto. Społeczna odpowiedzialność nowej architektury

Wyobraź sobie miasto. Społeczna odpowiedzialność nowej architektury

Organizatorzy zapraszają na czwarte wydarzenie z serii pt. „Wyobraź sobie miasto. Cykl rozmów o przyszłości" Tematem spotkania będzie „Społeczna odpowiedzialność nowej architektury". Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej w budynku Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej 7 we Wrocławiu (streaming na FB). Początek 09.09.2021 o godz. 17.00

Liczba miejsc ograniczona. Udział jest bezpłatny. Aby wejść na wydarzenie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja przez serwis Evenea.

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy Obszary dyskusji: Czy deweloperzy mogą i chcą być wsparciem dla lokalnych inicjatyw mieszkańców? W jaki sposób firmy wspierają mieszkańców w realizacji działań kulturalnych? Czy projektanci są otwarci na konsultacje społeczne i znają potrzeby mieszkańców? Czy deweloperzy mogą liczyć na wsparcie władz miasta w tym obszarze?

Agenda:

  • 16.30-17.00 Rejestracja
  • 17.00-17.05 - Powitanie
  • 17.05-17.25 - Prezentacja wprowadzająca: Key note speaker: Joanna Erbel - socjolożka, działaczka miejska, założycielka Fundacji Blisko
  • 17.25-18.30 - panel dyskusyjny i sesja Q&A.

Organizatorem cyklu „Wyobraź sobie miasto" jest Concordia Design Wrocław, czyli centrum biznesu i kreatywności na Wyspie Słodowej, współorganizatorem Fundacja VOX Artis, partnerem merytorycznym Fundacja Bęc Zmiana, partnerem strategicznym wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a partnerem głównym firma VOX. 

O cyklu „Wyobraź sobie miasto":

Pandemia koronawirusa zmieniła miasta i nasze codzienne interakcje. Jednocześnie, nawet w rzeczywistości post-COVID pewne problemy pozostają niezmienne i aktualne. To dbałość o klimat, dobrostan mieszkańców, odpowiednie planowanie zabudowy mieszkaniowej czy wykorzystanie sztuki w przestrzeni publicznej.

O tym wszystkim chcemy rozmawiać w serii spotkań – od wiosny do jesieni 2021 roku.

Lokalizacja

Concordia Design - Wyspa Słodowa 7

Wyspa Słodowa 7, 50-266 Wrocław

Komentarze