Prawdziwy C++ Fighter może być tylko jeden

Prawdziwy C++ Fighter może być tylko jeden

22 października 2020 r. odbędzie organizowany przez Nokię konkurs „C++ Fighter”. Jest to niecodzienne wydarzenie, podczas którego doświadczeni deweloperzy C++ zawalczą o tytuł Prawdziwego Mistrza. Za zdobycie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę o wartości 1000 zł.

„C++ Fighter” to niecodzienny, kreatywny i oryginalny konkurs, którego celem jest sprawdzenie znajomości C++ . Skierowany jest do deweloperów C++, którzy nie boją się zmierzyć z równie utalentowanym przeciwnikiem.

Jest jednak jeden wymóg: deweloper powinien być doświadczony, czyli posiadać minimum 2-letni staż pracy w języku C++, a także (co bardzo ważne) nie może być pracownikiem firmy Nokia.

Dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie?

Po pierwsze – dla zaszczytu i splendoru jakim jest zdobycie tytułu Prawdziwego Mistrza C++! Bo taki może być tylko jeden.

A po drugie – oczywiście dla nagrody. Jako prezenty przewidziane są vouchery na okaziciela w serwisie Prezent Marzeń o następujących wartościach:

  • I miejsce – 1000 zł
  • II miejsce – 500 zł
  • III miejsce – 250 zł

Rejestracja uczestników rozpoczyna się już 13 października i potrwa do 19 października.

Zgłoszenie należy wysłać za pomocą tego linku.

Po wysłaniu zgłoszenia oraz po jego zaakceptowaniu przez organizatora, każdy zakwalifikowany uczestnik otrzyma w dniu 20 października za pośrednictwem poczty e-maila, wiadomość z linkiem do zalogowania się na konkurs.

Jak i gdzie będzie przebiegał konkurs?

Konkurs odbywać się będzie online w środowisku przyjaznym do wspólnej pracy: Cisco Webex Training. W tym celu nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja programów na własnym komputerze. Wybór tej platformy zapewni prostotę podczas dołączania do wydarzenia.

Bitwa będzie się składać z dwóch rund: drużynowej i indywidualnej. Przewidywany czas konkursu to około 3 godziny.

  • Runda drużynowa. Na tym etapie uczestnicy w kilkuosobowej grupie będą musieli stawić czoła zadaniu i wspólnie go rozwikłać. Następnie, podczas panelu dyskusyjnego, omówić zaproponowane rozwiązania.
  • Runda indywidualna. Podczas tego etapu każdy uczestnik będzie musiał stoczyć samodzielną potyczkę na meandrach języka programowania C++.

Obie rundy podlegają ocenie, a o tytule Mistrza C++ zadecyduje sumaryczna liczba punktów

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze