Konferencja programistyczna code::dive 2018

Konferencja programistyczna code::dive 2018

7 i 8 listopada Wrocław, już po raz piąty zmieni się w europejską stolicę IT za sprawą konferencji programistycznej code::dive organizowanej przez Nokię.

Do Wrocławia przyjadą światowej sławy specjaliści, którzy przez dwa dni będą przekazywać swoją wiedzę ponad 1500 słuchaczom z całej Europy.

code::dive, to konferencja dla entuzjastów rozwoju o programowania, stworzona przez czynnych inżynierów, dlatego całość jest mocno osadzona w realiach jakie stawia biznes IT. Podczas każdej z edycji poruszane są tematy, które są ważne dla wytwarzania, jak również dla zarządzania wytwarzaniem oprogramowania. Zawsze przedstawiane są również narzędzia, języki oraz metody tworzenia software'u. Piąta edycja skupia się głównie na nowatorskim wykorzystaniu i nowinkach dotyczących języka C++, będą ścieżki tematyczne związane z m.in. :agile, machine learning czy językami Phyton oraz Go. code::dive zawiera aż 53 różnych sesji, pbrzeprowadzonych w sumie przez 47 prelegentów z całego świata. W tym roku stolicę Dolnego Śląska odwiedzą takie gwiazdy jak: Sean Parent, naukowiec i architekt oprogramowania w firmie Adobe, czy Urlich Draper z Red Hat, a także znany z ponad dwudziestoletniego doświadczenia w pracy z kompilatorami C++, Dan Saks.

code::dive stawia na merytorykę, stąd podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy zaprosili do wygłoszenia wykładów światowej klasy prelegentów, którzy podzielą się swoim doświadczeniami z zakresu oprogramowania. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej Sean Parent, który podzieli się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat pisania „lepszeg o kodu”.

Dodatkowo organizatorzy postanowili dać szansę wystąpienia programistom niezwiązanym na co dzień z firmą, przykładem może być Andrzej Krzemieński, znany polski bloger, opisujący tematykę programowania, czy Bartosz Milewski, rodowity wrocławianin, który obecnie koduje w Stanach Zjednoczonych. 

Podobnie jak w poprzednich latach, Ci którzy nie zarejestrowali się na konferencję, będą mogli obejrzeć relację na żywo – link do materiałów video dostępny jest nas stronie codedive.pl

Lokalizacja

Kino Nowe Horyzonty

Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław

Komentarze