O wynalazkach po sąsiedzku w WPT

O wynalazkach po sąsiedzku w WPT

Wrocławski Park Technologiczny zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „O wynalazkach po sąsiedzku”. Ideą spotkań jest poznanie się firm ulokowanych na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego lub korzystających z jego infrastruktury, wymiana doświadczeń i informacji oraz poszukiwanie możliwości współpracy. Do udziału zapraszamy również osoby spoza WPT, gdyż jest to świetna okazja, aby poznać nowych partnerów biznesowych oraz nawiązać cenne kontakty.

Podczas spotkania zaprezentują się firmy związane z branżą life science:

SYNKOL sp. z o.o. sp. k.

Synkol jest firmą badawczo-rozwojową prowadzącą szeroko pojęte działania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej. Prowadzi prace nad innowacyjnymi formułami i rozwiązaniami w obszarze dermatologii, pediatrii i  terapii przeziębień. W obszarze zainteresowań firmy znajdują się suplementy diety pozyskiwane ze źródeł naturalnych, wyroby medyczne przeznaczenia domowego, naturalne dodatki do żywności, probiotyki, innowacyjne leki oraz inne produkty prozdrowotne pochodzenia roślinnego, a także kosmetyki pielęgnacyjno – lecznicze i produkty na bazie kolagenu.

LE LOCH HEALTHCARE sp. z o.o.

Le Loch Healthcare jest niezależną, polską firmą farmaceutyczną. Zajmuje się projektowaniem oraz wprowadzaniem na rynek nowoczesnych, wartościowych produktów leczniczych, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Dwa zaprojektowane przez firmę innowacyjne produkty z własnymi badaniami klinicznymi – suplement diety RECOGNIZIN prp oraz SAFFRIN zostały wprowadzone na rynek. Spółka, w ramach programu STRATEGMED NCBR, bierze udział w konsorcjum naukowym „MentorEye (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska), którego celem jest opracowanie systemu molekularnej nawigacji chirurgicznej dla potrzeb leczenia nowotworów.

VIANAT  sp. z o.o. sp.k.

Vianat zajmuje się produkcją żywności prozdrowotnej oraz prowadzi badania nad nowymi technologiami przetwórstwa surowców roślinnych. Podstawą działalności spółki jest komercjalizacja unikalnej technologii objętej ochroną patentową, która została opracowana w Polsce w ramach projektu badawczo-rozwojowego – firma tworzy bioaktywny napój z aronii, sprofilowany do funkcji prewencyjnej we współczesnych chorobach cywilizacyjnych.

Spotkanie odbędzie się w dniu 15.06.2018 r. (piątek), od godz. 13:00, w sali konferencyjnej w bud. Sigma WPT, przy ulicy Duńskiej 11.

Program wydarzenia:

  • 13:00 – Przywitanie gości
  • 13:05 – Prezentacja Synkol
  • 13:20 – Prezentacja Le Loch Healthcare
  • 13:35 – Prezentacja Vianat
  • 13:50 – Lunch / networking
  • 14:10 – Wizyta w Zakładzie Doświadczalnym WPT (dla chętnych)

Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać mailowo agnieszka.bednarz@technologpark.pl do dnia 13.06.2018 r. przesyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Lokalizacja

Wrocławski Park Technologiczny

Muchoborska 18, 54-424 Wrocław

Komentarze