Gitarowy Rekord Guinnessa 2020. Program, gwiazdy

W ubiegłym roku udało się pobić kolejny rekord Guinnessa w liczbie gitarzystów, która wspólnie zagrała na wrocławskim Rynku piosenkę „Hey Joe” Jimmiego Hendriksa. Aby pobić wynik z 2019 roku w tym roku potrzeba przynajmniej 7424 sześciostrunowców, którzy 1 maja będą gotowi znowu zagrać na ukochanych instrumentach. Start o 16.00. Wkrótce będzie można wypełniać kartę zgłoszeniową.


Scena Gitarowego Rekordu Guinnessa

Uczestników do walki o pobicie rekordu zagrzewać będą doświadczeni, zaprawieni w bojach gitarzyści, a po wykonaniu „Hey Joe” będzie można, jak co roku, pojechać na Pergolę. Zagrają tam m.in. Peter Hook, basista zespołu Joy Division z formacją The Light (zaprezentują wspólnie materiał z albumów Joy Division „Unknown Pleasures” oraz „Closer” w 40. rocznicę śmierci Iana Curtisa). Oprócz Hooka wystąpi także Gerry Leonard, który grał z Davidem Bowie'em na trzech albumach (a przygotował projekt muzyczny pt. „Bowie Starman” z największymi przebojami Bowiego).

Niespodzianką z ostatniej chwili jest występ Apocaliptyki, fińskiej formacji wiolonczelistów, którzy grają głównie wszystko poza klasyką. Zasłynęli albumem „Plays Metallica by Four Cellos”, na którym zmierzyli się z utworami legendarnych rockmanów. Od tamtej pory minęło blisko ćwierć wieku, a Panowie powracają z nową płytą „Cell-0”. 

Gitarowy Rekord Guinnessa 2020

Gitarowy Rekord Guinnessa 2020

Termin 1 maja 2020 16:30

Miejsce Rynek

Zobacz

1 maja 2020 – co trzeba wiedzieć

Rejestracja uczestników na Gitarowy Rekord Guinnessa zaczyna się 1 maja od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnij wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.heyjoe.pl) – rejestracja przebiegnie sprawniej. Zabrać należy ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości.

Aby zagrać, nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY! Przy rejestracji uczestnicy otrzymają identyfikator w formie opaski na rękę oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2020. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem.

Rejestracja uczestników kończy się ok. godz. 15.45.

Struny w ruch – przygotowania do bicia Rekordu

  • Koncerty na głównej scenie rozpoczną się o godz. 11.00.
  • Próby wspólnego grania o godz. 11.30.

Utwory, które będą grane w tym roku oraz instruktaż jak grać, mozna znaleźć na stronie www.heyjoe.pl w dziale „Zagraj z nami/opisy utworów". Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa.

Po zakończeniu rejestracji uczestników (ok. 15: 45) odbywa się próba generalna wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!

  • Punktualnie o godz. 16.00 gitarzyści przystępują do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2020!

Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagrany zostanie wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.

Koncerty Gwiazd na Pergoli

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi na scenach plenerowych w kompleksie Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Na obie sceny obowiązuje jeden bilet. Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd i następne koncerty festiwalu 3-Majówka 2020.Zgłoś uwagę