Gitarowy Rekord Guinnessa 2019. Niezbędnik Gitarzysty

W środę, 1 maja, spotykamy się na wrocławskim Rynku. to musisz wiedzieć : godziny rejestracji, godziny prób, godziny koncertów zaproszonych gości.


Rejestracja uczestników

Rejestrację uczestników zaczyna się od godz. 10.00 w punktach rejestracji w Rynku. Jeśli możesz, wydrukuj i wypełnij wcześniej kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.heyjoe.pl) – rejestracja przebiegnie sprawniej. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości.

Aby zagrać, nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest BEZPŁATNY! Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na rękę oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2019. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem. Dla najmłodszych gitarzystów wydzielona zostanie Strefa Gitarowego Krasnoludka. Rejestracja uczestników kończy się ok. godz. 15.45.

Struny w ruch – przygotowania do bicia Rekordu

  • Koncerty zaczyna się o godz. 10.00 na Scenie Antyradia, gdzie zagramy Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wybrane w plebiscycie radiosłuchaczy i gitarzystów.
  • Wkrótce później ruszy Strefa StreetArtu, na której można będzie wspólnie pograć i pośpiewać największe polskie hity.
  • Koncerty na głównej scenie rozpoczną się o godz. 11.00.

Zagrają wspólnie z nami: Leszek Cichoński, Jennifer Batter, Stan Skibby, muzycy zespołu Slade, Jussi „Amen” Sydänmaa z zespołu Lordi, Leszek Możdżer, Egon Poka, muzycy zespołu Nocny Kochanek, Jacek Krzaklewski, Janusz „Yanina” Iwański, Krzysztof Misiak, Adam Palma oraz wielu innych gitarowych mistrzów z Polski i ze świata. W hołdzie dla Ryszarda Riedla zagramy razem z Sebastianem Riedlem przebój zespołu Dżem „W życiu piękne są tylko chwile”. Świętować będziemy również 50. rocznicę festiwalu Woodstock.

  • Próby wspólnego grania o godz. 11.30.

Utwory, które będą grane w tym roku oraz instruktaż jak grać, mozna znaleźć na stronie www.heyjoe.pl w dziale „Zagraj z nami/opisy utworów". Najlepiej nauczyć się wszystkich utworów, ale najważniejsze jest wspólne zagranie „Hey Joe” – ten utwór jest liczony do Rekordu Guinnessa.

Po zakończeniu rejestracji uczestników (ok. 15: 45) odbywa się próba generalna wspólnego wykonania „Hey Joe”. Nie czekaj na ostatnią chwilę z rejestracją!

  • Punktualnie o godz. 16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2019!

Ok. godz.16.15 zostanie ogłoszony oficjalny tegoroczny wynik, zagramy wspólny bis i zakończy się impreza na Rynku.

Koncerty Gwiazd na Pergoli

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, szczegółowy program znajdziecie poniżej. Koncert odbędzie się na dwóch scenach plenerowych w kompleksie Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Na obie sceny obowiązuje jeden bilet. Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na bilety na Koncert Gwiazd i następne koncerty festiwalu 3-Majówka 2019 (bilety jednodniowe: 60 zł, karnety 2 – dniowe: 90 zł, karnety 3 – dniowe: 120 zł). Ulgowe bilety będą do nabycia wyłącznie podczas rejestracji uczestników i będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019 – nie można odstąpić ich innym osobom.

Festiwal 3-Majówka 2019

Festiwal 3-Majówka 2019

Koncert / W plenerze / Rock
Termin od 1 maja 2019 do 3 maja 2019

Miejsce Pergola we Wrocławiu

Zobacz

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Bezpłatne tramwaje dla gitarzystów i pole namiotowe

Pomiędzy wrocławskim Rynkiem, gdzie odbędzie się próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Pergolą kursować będzie specjalna komunikacja miejska.

Czytaj tutaj.

  • Tramwaje będą odjeżdżać z przystanku przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej co 5 minut od godz. 16.30.
  • Dla gitarzystów przejazd jest darmowy. Gitary i wzmacniacze można będzie zostawić w Przechowalni Gitar w Hali Stulecia. Cena: 5 zł za gitarę lub komplet: gitara + wzmacniacz.
  • Na gitarzystów spoza Wrocławia czeka Festiwalowe Pole Namiotowe przy ul. Wróblewskiego 9, około 400 metrów od Hali Stulecia i Pergoli. e-mail: biuro.ipark@wp.pl


Pamiątkowe zdjęcia i lista Rekordzistów

Podczas imprez będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć – umieszczajcie je w sieci z hashtagiem #gitarowyrekordguinnessa. Pełna lista uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019 ukaże się w Gazecie Wrocławskiej - Polska The Times w sobotę, 5 maja.

Transmisja internetowa

Podczas imprezy na Rynku będziemy łączyć się online z ośrodkami partnerskimi za granicą, gdzie odbywać się będą imprezy wspierające Gitarowy Rekord Guinnessa 2019.

Cały czas na stronie www.heyjoe.pl prowadzona będzie transmisja internetowa – przekaż znajomym w kraju i za granicą, żeby na żywo obserwowali gitarowe święto we Wrocławiu Gdybyście o czymś zapomnieli, nie przejmujcie się – we wszystkim pomogą nasi wolontariusze.Zgłoś uwagę