Po Gitarowym Rekordzie Guinnessa – też zagrają gwiazdy!

Gwiazdy, które w tym roku zagrały w Gitarowym Rekordzie Guinnessa, to legendarna kapela Status Quo wraz z nią wystąpił znakomity jazzman Al Di Meola, formacje Dżem, Within Temptation i DragonForce, gitarzysta Scott Henderson.

  • Status Quo

  • Within Temptation

  • DragonForce

  • al di meola

    Al Di Meola


Jak co roku 1 maja we Wrocławiu gitarzyści zmierzyli się z Gitarowym Rekordem Guinnessa. W ubiegłym roku na Pergoli przy Hali Stulecia „Hey Joe” zagrały 5003 gitary. Do pobicia ubiegłorocznego rekordu zabrakło 2341 gitar. 

Udało się! Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 pobity!

Największe na świecie zgromadzenie gitarzystów wykona na wrocławskim Rynku wspólnie kultowy utwór Prince`a „Purple Rain”. Tym samym uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 oddadzą muzyczny hołd zmarłemu niedawno „Księciu”,  który inspirował się także twórczością Jimiego Hendrixa – patrona wrocławskiego Gitarowego Święta.

Na Rynku wystąpi rosyjski wirtuoz ROMAN MIROSHNICHENKO, dla miłośników małej hawajskiej gitarki zagra Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, dla wyznawców gitary basowej - światowej sławy wirtuoz tego instrumentu Wojtek Pilichowski, a dla wszystkich gitarzystów Ania Rusowicz po raz pierwszy zaśpiewa dwie kultowe piosenki polskiego bigbitu: „Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą” oraz „Trzysta tysięcy gitar”. W repertuarze Jimiego Hendrixa wystąpi Krzysztof Zalewski, usłyszymy 
również Sebastiana Riedla i Piotra Bukartyka.

Thanks Jimi Festival – Gitarowy Rekord Guinnessa

Thanks Jimi Festival – Gitarowy Rekord Guinnessa

Koncert / Dla wszystkich / ESK / W plenerze / Muzyka
Termin 1 maja 2016 od 10:00 do 16:00

Miejsce Rynek

Zobacz

W tej edycji gitarzystów do bicia rekordu będą zagrzewać muzycy legendarnego brytyjskiego zespołu rockowego Status Quo. 1 maja grupa wystąpi na corocznym Thanks Jimi Festival na Pergoli, ale wcześniej w Rynku będzie z bijącymi rekord. Status Quo na Wyspach dorównuje popularnością The Rolling Stones i sprzedała na całym świecie ponad 120 mln singli i płyt. Zaczynali w 1962 roku, a pięć lat później nagrali przełomowy utwór „Pictures of Matchstick Man", który przyniósł im ogromną popularność. Wydany rok później przebojowy debiutancki album "Picturesque Matchstickable Messages from the Status Quo" ugruntował pozycję zespołu. Po płycie „Spare Parts" wbrew protestom wytwórni, Status Quo radykalnie zmienił styl i image. T-shirty, długie włosy, podarte dżinsy i trampki, proste kompozycje z elementami hard rocka i boogie - jak na tamte czasy była to prawdziwa rewolucja. Dzięki przebojom „Down, Down", „Whatever You Want", czy „Caroline" grupa zyskała status legendy rocka, a ukoronowaniem jej kariery był występ na koncercie charytatywnym Live Aid. Ich utwór „Rockin' All Around The World" stał się hymnem imprezy. We Wrocławiu będzie jedna z ostatnich okazji, żeby posłuchać Status Quo na żywo w jego pełnym, rockowym wcieleniu. Po 2016 roku muzycy będą grali wyłącznie akustyczne koncerty. Ze Status Quo zagra nasz polski Dżem. Bilety dla uczestników Rekordu Guinnessa kosztują 60 zł, a ulgowe 30 zł.

1 maja, po biciu 14. Gitarowego Rekord Guinnessa, który odbędzie się na wrocławskim Rynku, na Koncert Gwiazd w Hali Stulecia zostanie uruchomiona specjalna bezpłatna linia tramwajowa T4.

Koncert Status Quo

Koncert Status Quo

Koncert / Rock / ESK / W plenerze / Muzyka
Termin 1 maja 2016 od 17:30 do 23:59

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz

 W Rynku na scenie usłyszymy też Within Temptation, legenda symfonicznego rocka. Holenderska grupa Within Temptation, powstała w 1996 roku, to wciąż jedna z największych gwiazd tych gatunków. Niemała w tym rola Sharon den Adel - charyzmatycznej wokalistki, która swoją energią zaraża pozostałych członków zespołu i zagrzewa koncertową publiczność. Koncert Within Temptation będzie częścią kultowego już Święta Gitary, w ramach którego do Wrocławia rokrocznie zjeżdżają tysiące gitarzystów i miłośników muzyki z całej Europy. Within Temptation zagrają w Hali Stulecia.

Koncert Within Temptation na Pergoli

Koncert Within Temptation na Pergoli

Koncert / Rock / ESK / W plenerze / Muzyka
Termin 1 maja 2016 17:30

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz

Na tej samej scenie wystąpią też DragonForce - królowie power metalu, jedna z najszybszych kapel na świecie.  Pochodzący z wszystkich stron świata muzycy DragonForce słyną nie tylko z powalającej techniki, nieziemsko szybkich solówek, gitarowych riffów i pochodów perkusji, ale i ze znakomitych kompozycji i muzycznej inteligencji. Zespół powstał w 1999 roku w Londynie jako DragonHeart, po dwóch latach zmienił nazwę na DragonForce. Stworzyli go dwaj gitarzyści - Herman Li i Sam Totman. Obecnie w międzynarodowym składzie grają również basista Frédéric Leclercq, perkusista Gee Anzalone, klawiszowiec Vadim Pruzhanov i wokalista Marc Hudson. Kariera grupy rozpoczęła się od wyprodukowanego samodzielnie dema, które zostało ściągnięte z sieci ponad pół miliona razy. Wczesna muzyka DragonForce to nowoczesny power metal. Z czasem ich styl ewoluował i w muzyce pojawiły się elementy heavy metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu i hard rocka.

Koncert: DragonForce

Koncert: DragonForce

Koncert / Metal / Rock / Dla wszystkich / W plenerze
Termin 1 maja 2016 17:30

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz

Al Di Meola zagra z kolei z mistrzem fingerstyle Adamem Palmą i klasycznym gitarzystą Krzysztofem Pełechem wystąpią w Starym Klasztorze 1 maja o 18.00. Di Meola jest jedną z największych gwiazd, jakie przyjadą do Wrocławia.

Al Di Meola w Starym Klasztorze

Al Di Meola w Starym Klasztorze

ESK / Muzyka
Termin 1 maja 2016 18:00

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz

Na Rynku wystąpi również rosyjski wirtuoz ROMAN MIROSHNICHENKO, dla miłośników małej hawajskiej gitarki zagra Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, dla wyznawców gitary basowej €“ światowej sławy wirtuoz tego instrumentu Wojtek Pilichowski, a dla wszystkich gitarzystów Ania Rusowicz po raz pierwszy zaśpiewa dwie kultowe piosenki polskiego bigbitu:  „Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą" oraz „Trzysta tysięcy gitar". W repertuarze Jimiego Hendrixa wystąpi Krzysztof Zalewski, usłyszymy również Sebastiana Riedla i Piotra Bukartyka.

Koncert: Guano Apes na Pergoli

Koncert: Guano Apes na Pergoli

Koncert / W plenerze / Rock / Hip hop / Muzyka / ESK
Termin 1 maja 2016 17:30

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz
Koncert Dżem na Pergoli

Koncert Dżem na Pergoli

Koncert / W plenerze / Rock / Muzyka / ESK
Termin 1 maja 2016 17:30

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz
Zgłoś uwagę