Gdzie na grilla we Wrocławiu? [WIDEO]

Stopniowe luzowanie obostrzeń oraz sprzyjającą pogoda – to wszystko zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a przy okazji do uwielbianego przez większość z nas grillowania. Zobacz, gdzie we Wrocławiu można grillować i rozpalać ogniska?  I o czym należy pamiętać, by nie narazić się na mandat.

  • Gdzie-na-grilla-we-wroclawiu-mapa-miejsc

    Grillowanie we Wrocławiu, źródło: www.wroclaw.pl


Oficjalnie nie ma jednoznacznych przepisów prawnych, które zabraniałyby grillowania, ale nie oznacza to wcale, że można grillować wszędzie. Dlatego we Wrocławiu wyznaczono specjalne miejsca przeznaczone do grillowania i palenia ognisk.

Miejsca na grilla lub ognisko:

  • Las Rędziński – polana nad Widawą oraz polana przy zbiorniku wodnym w pobliżu ul. Żużlowej,
  • Las Osobowicki – teren w rejonie boiska sportowego i Szwedzkich Szańców, jak i teren przy parkingu w środkowej części kompleksu leśnego,
  • Las Sołtysowicki – 2 miejsca przy zbiorniku wodnym,
  • Tereny przy ul. Królewieckiej – 4 stanowiska do grillowania,
  • Park Wschodni – 1 stanowisko do grillowania,
  • Park Tysiąclecia – wyznaczone miejsce do rozstawienia grilla,
  • Przy Jeziorze Pawłowickim, ul. Jeziorowa – 1 stanowisko.

Mapa miejsc we Wrocławiu, gdzie można grillować lub rozpalić ognisko, źródło: www.wroclaw.pl 

Czytaj też: Plaże miejskie we Wrocławiu rozpoczynają sezon

Bezpiecznie i kulturalnie

Przy czym, bez względu na to, jakie miejsce wybierzemy na palenie grilla, powinniśmy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, oraz by swoim zachowaniem nie stwarzać kłopotu innym.

– Musimy przede wszystkim ostrożnie obchodzić się ogniem, nie wysypywać żaru gdzie popadnie. Nie możemy też zakłócać ładu i porządku publicznego, deptać trawników, no i na koniec musimy po sobie posprzątać. Za nie przestrzeganie tych zasad możemy zostać ukarani mandatem karnym – mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Wrocławia.

Czytaj też: Rejsy po Odrze - gdzie wypożyczyć kajaki, rowery wodne, motorówki?

Grill na balkonie

Niewiele osób wie, że rozpalanie grilla na balkonie jest również możliwe. Obecne prawo nie przewiduje żadnych sankcji przeciwko grillowaniu w miejscu, które stanowi integralną część mieszkania. Warto jednak pamiętać, że spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe w swoich regulaminach mogą wprowadzić takie zakazy.Zgłoś uwagę