wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Tu zrobisz grilla we Wrocławiu! Oto miejsca dobre na grilla lub ognisko [LOKALIZACJE]
Grill z potrawami pixaby / Karolina Grabowska
Grill z potrawami

Szukasz miejsc na grilla we Wrocławiu? Pędzimy z pomocą! Aby nie stwarzać zagrożenia i uniknąć mandatu, należy wybierać odpowiednie miejsca. Wśród nich są stanowiska w parkach, miejskich lasach lub na innych terenach zielonych. Sprawdź miejscówki, gdzie można rozpalić ognisko lub grilla.

Reklama

Gdzie można legalnie zrobić grilla we Wrocławiu?

Oficjalnie nie ma jednoznacznych przepisów , które zabraniałyby grillowania, ale nie oznacza to wcale, że można grillować wszędzie. Dlatego we Wrocławiu wyznaczono specjalne miejsca przeznaczone do grillowania i palenia ognisk.

Miejsca na grilla - Wrocław

Park Tysiąclecia

Wśród miejsc we Wrocławiu, gdzie można rozpalić grilla jest także Park Tysiąclecia, znajdujący się w zachodniej części miasta. Znajduje się tam jedno specjalnie wyznaczone miejsce do rozstawienia grilla.

Las Osobowicki 

Innym kompleksem leśnym, gdzie zgodnie z prawem można zorganizować grilla we Wrocławiu jest Las Osobowicki. Zarówno ognisko jak i grill można zorganizować w rejonie boiska sportowego i Szwedzkich Szańców, jak i przy parkingu w środkowej części kompleksu leśnego. W tych miejscach znajdują się specjalnie przygotowane do tego stanowiska. 

Tereny przy ul. Królewieckiej

Miłośnicy grillowania we Wrocławiu powinni wybrać się w okolice Kąpieliska Królewiecka, położonego na Maślicach, przy ulicy Królewieckiej. Znajdują się tam aż cztery stanowiska do rozpalenia grilla, dlatego w sezonie letnim ta lokalizacja cieszy się szczególnym zainteresowaniem.

Park Wschodni 

Świetnym miejscem na grilla we Wrocławiu jest Park Wschodni, który zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części miasta, na osiedlu Księże. Znajduje się tam specjalnie wydzielone stanowisko do grillowania, dzięki czemu jest bezpiecznie i komfortowo.

Las Rędziński 

We Wrocławiu można zorganizować grilla nawet w kompleksie leśnym. Jednym z nich jest Las Rędziński położony w północnej części miasta. Miłośnicy grillowania mogą udać się w specjalnie wyznaczone do tego miejsca, czyli na polanę nad Widawą oraz polanę przy zbiorniku wodnym w pobliżu ul. Żużlowej.

Okolice Mostu Szczytnickiego

Świetnym miejscem na grilla we Wrocławiu są okolice mostu Szczytnickiego za cmentarzem przy ul. Bujwida, łąki nad Odrą między mostami Warszawskimi i Jagiellońskimi oraz w kierunku mostu Trzebnickiego. Oczywiście, jeśli udamy się w to miejsce, należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, a po grillowaniu posprzątać po sobie.

Las Sołtysowicki 

Kolejną miejscówką, gdzie można legalnie i bezpiecznie grillować we Wrocławiu jest Las Sołtysowicki w północno-wschodniej części miasta. Dwa stanowiska do grilla i ogniska znajdują się przy zbiorniku wodnym.

Musimy przede wszystkim ostrożnie obchodzić się ogniem, nie wysypywać żaru gdzie popadnie. Nie możemy też zakłócać ładu i porządku publicznego, deptać trawników, no i na koniec musimy po sobie posprzątać. Za nie przestrzeganie tych zasad możemy zostać ukarani mandatem karnym.
Waldemar Forysiak, Straż Miejska we Wrocławiu

Przy Jeziorze Pawłowickim

Dobrym miejscem na zorganizowanie grilla jest także teren na Psim Polu przy jeziorze Pawłowickim, na ulicy Jeziorowej. Na miłośników grillowania czeka tam specjalnie przygotowane stanowisko.

Wzgórze Gajowe

Wśród miejsc na zorganizowanie grilla we Wrocławiu jest także Wzgórze Gajowe. Podczas przygotowywania posiłku można podziwiać panoramę południowego Wrocławia, a nawet szczyty gór, m.in. Śnieżki. Na Wzgórzu Gajowym można rozpalić grilla i spożywać alkohol, jednak należy pamiętać o zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa, aby nie dopuścić do zaprószenia ognia.

Wyspa Słodowa

Jednym z miejsc, gdzie można zorganizować grilla lub ognisko jest Wyspa Słodowa, w pobliżu Starego Miasta i Śródmiejskiego Węzła Wodnego. Miejscówka jest popularna zwłaszcza wśród studentów. Warto wiedzieć, że na Wyspie Słodowej można nie tylko rozpalić grilla, ale również spożywać alkohol.

Mapa miejsc na grilla we Wrocławiu

Więcej wydarzeń i miejsc z Wrocławia znajdziesz na go.wroclaw.pl | Pobierz dane z Wrocław OpenData

Bezpieczeństwo podczas grillowania

Przy czym, bez względu na to, jakie miejsce wybierzemy na palenie grilla, powinniśmy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, oraz by swoim zachowaniem nie stwarzać kłopotu innym.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl