Game Music Festival w NFM w październiku

Przyszły sezon koncertowy 2020/2021 stoi pod znakiem zapytania ze względu na wciąż nieznaną sytuację w związku z koronawirusem, dlatego organizatorzy Game Music Festival postanowili trzecią edycję niezwykle popularnej imprezy zorganizować zarówno w Narodowym Forum Muzyki (16-17 października), choć z ograniczoną ilością miejsc, jak i online. Zabrzmią ścieżki dźwiękowe znane z gier produkcji Larian Studios oraz Supergiant Games.   


Festiwal z limitowaną ilością miejsc

– Ten rok jest dla nas inny niż poprzednie z oczywistych względów. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom fanów i przygotowujemy streaming obu koncertów festiwalu w wysokiej jakości. Profesjonalna transmisja będzie dostępna online za darmo – zapowiadają organizatorzy 3. Game Music Festival. 

Niezależnie od możliwości posłuchania i obejrzenia koncertów w sieci, osobisty udział jest dla fanów najważniejszy. W tym roku miejsc na widowni będzie znacznie mniej niż w minionych latach, a ich liczba będzie limitowana, aby udało się zachować odpowiedni dystans w dużej sali koncertowej Narodowego Forum Muzyki. Organizatorzy wybrali tę przestrzeń po raz kolejny, bo, jak podkreślają, stawiają na najwyższą jakość artystyczną, a NFM ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na świecie.

Warto uczestniczyć w obydwu koncertach, zwłaszcza że w planach jest ściągnąć na miejsce wyjątkowych gości specjalnych. – Jeśli tylko regulacje prawne na to pozwolą z uwagi na pandemię. Niezależnie od tego, warsztaty i sesje meet-and-greet będą także możliwe zdalnie – zapowiadają.

The Symphony of Four Worlds

Czyli pierwszy koncert i utwór, w którym oddano hołd czterem wyjątkowym grom – Transistor, Hades, Pyre, Bastion. Wspólnym mianownikiem jest dla wszystkich charakterystyczna muzyka Darrena Korba. Ścieżki dźwiękowe w intrygujących aranżacjach zagra wrocławska, ceniona, choć zdecydowanie zbyt rzadko oglądana Sound Factory Orchestra pod batutą swojego założyciela Roberta Kurdybachy. 

The Symphony of Sin

Kolejny koncert będzie idealną propozycją dla fanów gier RPG, a zabrzmi – premierowo – muzyka z Baldur’s Gate III, czyli kontynuacji kultowych gier w świecie Dungeons & Dragons. Na tym nie koniec, posłuchamy także ścieżki dźwiękowej do Divinity: Original Sin II, świetnie przyjętej gry z flagowego cyklu od Larian Studios. Kompozytorem obu soundtracków jest Borislav Slavov, a zagra NFM Filharmonia Wrocławska. 

Bilety

Karnet na obydwa dni festiwalu kosztuje 299 zł, bilety na pojedynczy koncert od 79 zł do 139 zł. Wszystkie rodzaje wejściówek są już dostępne na stronie Ticketmaster oraz w salonach sieci Media Markt. Bilety kupimy także poprzez stronę organizatora

Organizatorzy – Fundacja Game Music

„Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych muzyką z gier wideo, którzy założyli Fundację Game Music, aby promować tę wyjątkową formę sztuki. Nasz zespół tworzy dwujęzyczny portal gamemusic.pl, który od 2006 roku dostarcza wszystko to, co chcielibyście przeczytać i usłyszeć o dźwięku w grach. Pochodzimy z Polski, lecz działamy na skalę międzynarodową. Działalność portalu obejmuje recenzje, wywiady i artykuły, a także organizację koncertów, warsztaty i panele dyskusyjne oraz wytwórnię płyt winylowych gamemusic records, której nakładem ukazały się takie soundtracki jak Frostpunk czy Heroes of Might & Magic” – piszą o sobie organizatorzy. Zgłoś uwagę