Flowers&Ride na pl. Solnym

Na pl. Solnym można zaparkować samochód na 10 minut i podejść kupić kwiaty. Umożliwiają to nowe znaki Flowers&Ride.

 • Flowers&Ride na pl. Solnym

  Flowers&Ride na pl. Solnym

 • Flowers&Ride na pl. Solnym

  Flowers&Ride na pl. Solnym

 • Kiss&Ride Wrocław

  Kiss&Ride Wrocław

 • Flowers&Ride na pl. Solnym

  Flowers&Ride na pl. Solnym

 • Kiss&Ride Wrocław

  Kiss&Ride Wrocław

 • Flowers&Ride na pl. Solnym

  Flowers&Ride na pl. Solnym


To kolejne z niestandardowych rozwiązań we Wrocławiu w zakresie oznakowania. Przy wjeździe na pl. Solny, jadąc od ulicy Gepperta, postawiono nowe znaki Flowers&Ride. To wydzielone dwa miejsca parkingowe dedykowane klientom kwiaciarni na pl. Solnym. Postój w tym miejscu jest dozwolony do 10 minut.

Flowers&Ride – krótki postój

Flowers&Ride to kolejne z wyznaczonych miejsce, służące do krótkiego postoju. Tego rodzaju znaki spotykane są zwłaszcza przy dworcach, lotniskach, centrach przesiadkowych i szkołach. Znaki oznaczające możliwość krótkiego postoju ustawiane są w miejscach, gdzie nie można z różnych przyczyn wyznaczyć stałego parkingu.

Przykłady innych niestandardowych rozwiązań we Wrocławiu w zakresie oznakowania:

Kiss&Ride – postój do 5 minut

Znaki typu kiss and ride (pocałuj i jedź) we Wrocławiu to m.in.:

 • ul. Kazimierza Wielkiego w zatoce przy kinie Nowe Horyzonty,
 • ul. Wróblewskiego przy wejściu do zoo,
 • ul. Piłsudskiego przed Teatrem Muzycznym Capitol,
 • lotnisko przed wejściem na halę odlotów,
 • ul. Sucha przed wyjściem z dworca PKP,
 • ul. Purkyniego obok hotelu.

Specjalne piktogramy dla osób z niepełnosprawnościami na przystankach

Pierwsze piktogramy powstały na przystanku na placu Jana Pawła II. Piktogramy wymalowano na razie pilotażowo i są zgodne ze wskazówkami wynikającymi z wrocławskich standardów dostępności przestrzeni miejskich.

Ustawiając się w takim specjalnym miejscu pasażer daje wyraźny sygnał motorniczemu, czy kierowcy, że chce wsiąść do pojazdu. To ułatwi podróże nie tylko osobom niepełnosprawnym, skorzystają z tego też np. rodzice z wózkami.

Wszyscy się zmieścimy – udogodnienia dla motocyklisów

To możliwość jazdy po niektórych buspasach, ustawienie znaków zwracających uwagę na potrzeby motocyklistów (wszyscy się zmieścimy) oraz wyznaczenie miejsc parkingowych tylko dla motocyklistów.

Znaki wszyscy się zmieścimy pojawiły się na ul.  Kazimierza Wielkiego i Legnickiej. Ich montaż to efekt porozumienia zawartego z Wrocławskim Stowarzyszeniem Motocyklistów.

Kapelusznik

W 36 miejscach miasta pojawiły się znaki, które dziękują kierowcom samochodów za uszanowanie buspasów i wydzielonych torowisk. W ten sposób miasto chce promować wzajemny szacunek na drodze. Znaki powstały jako część kampanii „czas na buspas”.

W projekcie wykorzystano logo słynnego neonu „Dobry wieczór we Wrocławiu”. Znaki, na których widnieje hasło „Kierowco, dziękujemy za Twoją uprzejmość” zostały ustawione m.in. przy ul. Trzebnickiej i Jedności Narodowej, przy ul. Krakowskiej i przy Podwalu.

Czerwone tło przejść dla pieszych w rejonach szkół

Przemalowanie „pasów” na takie barwy ma przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Przejścia stają się bardziej widoczne, a kierowcy mogą zobaczyć je z daleka.

Przedstawiciele miasta podkreślają, że co do zasady w przepisach nie ma takiego rozwiązania, choć na czerwono można malować przejazdy rowerowe dla zapewnienia lepszej widoczności. Tym właśnie się kierowano, wyznaczając tak pomalowane przejścia dla pieszych w rejonach szkół, gdzie najczęściej pojawiają się najsłabsi uczestnicy ruchu drogowego – dzieci.Zgłoś uwagę