Flixbusem z Wrocławia już do ponad stu miast

Ciągle poszerza się oferta przejazdów Flixbusem z Wrocławia. W tej chwili ze stolicy Dolnego Śląska pojedziemy już do ponad stu miast w kraju i za granicą.

  • Flixbusem z Wrocławia najchętniej jeździmy m.in. do Zakopane, Krakowa, czy Kołobrzegu. fot. Flixbus


– Ostatnie tygodnie były dla nas niezwykle intensywne. Zależało nam, aby znaczna część połączeń została przywrócona jeszcze w okresie wakacyjnym – komentuje Michał Leman, dyrektorzarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. – Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia mają obecnie możliwość bezpośredniej podróży do ponad 60 kierunków w Polsce, w tym nad morze i w góry, oraz do 50 zagranicznych miast w krajach takich jak Niemcy, Węgry i Holandia. 

Wśród miejscowości, które cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Wrocławia w tym sezonie znajdują się:

  • Kierunki krajowe: Kraków, Warszawa, Łódź, Opole, Katowice
  • Kierunki zagraniczne: Praga, Budapeszt, Berlin, Amsterdam, Paryż, Dortmund
  • Kierunki wakacyjne: Karpacz, Zakopane, Władysławowo, Kołobrzeg, Ustronie Morskie

(kliknij, aby powiększyć) 

Odbudowana oferta w Polsce 

Flixbus swoje połączenia zaczął przywracać 28 maja 2020 i sukcesywnie z każdym tygodniem dodawane były kolejne linie. Aktualnie polska siatka połączeń tego przewoźnika obejmuje ponad 120 kierunków krajowych i 110 europejskich, w tym w Niemczech, Francji, Chorwacji i Holandii. Dzięki rozbudowanej ofercie połączeń z Wrocławia do niemieckich miast, pasażerowie mogą także korzystać z podróży pociągiem FlixTrainem, który powrócił na tory w nowym wydaniu. Zielone pociągi wyruszyły w podróż 23 lipca na trasach Berlin – Kolonia i Berlin – Hamburg.

Nowe technologie i procedury bezpieczeństwa 

Pasażerowie Flixbus mogą korzystać w podróżach z nowego narzędzia, które umożliwia sprawdzenie poziomu zapełnienia autobusu na danej trasie. Dzięki temu mogą zdecydować z wyprzedzeniem i na podstawie aktualnego obłożenia, czy zarezerwować bilet na dany przejazd czy skorzystać z alternatywnego połączenia. Udoskonalona została również funkcja „Gdzie jest mój FlixBus?”, która pozwala  zweryfikować  położenie autobusu wybranego kursu w czasie rzeczywistym.

Na pokładzie autobusów cały czas obowiązują też rozszerzone procedury bezpieczeństwa. Obejmują one m.in. dezynfekcję pojazdów po każdym kursie, obowiązek zakrywania nosa i ust na pokładzie autobusu i obowiązek dezynfekcji rąk podczas wchodzenia na pokład.Zgłoś uwagę