Flixbus uruchamia kolejne międzynarodowe połączenia z Wrocławia

Od 18 czerwca wystartują kolejne międzynarodowe połączenia FlixBusa, głównie dzięki otwarciu granic kilku europejskich państw. Mieszkańcy Wrocławia i województwa dolnośląskiego zyskają aż 7 nowych połączeń. Wśród nowych międzynarodowych kierunków znajdą się m.in. Praga, Liberec, Paryż czy Bruksela. O kolejne trasy zostanie też wzbogacona siatka połączeń krajowych.


Po reaktywacji kolejnych połączeń siatka FlixBus Polska obejmie aż 130 miast. Poza nowymi liniami do Czech, Francji i Belgii, dojdą również nowe kierunki w Niemczech, Holandii, a także w Polsce, gdzie dodatkowo zwiększy się częstotliwość na głównych korytarzach.

 

– Zainteresowanie podróżami rośnie z tygodnia na tydzień, stąd wznawianie naszych połączeń odbywa się tak dynamicznie. Łącznie w naszej ofercie znajdzie się już ponad połowa kierunków, które były dostępne przed pandemią. W tym znajdują się aż 73 miasta w Polsce, również mniejsze jak Nakło, Żnin czy Kłodzko, więc na nowo włączamy się też do walki z wykluczeniem transportowym – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Na wszystkich wznawianych połączeniach FlixBusa w dalszym ciągu obowiązują rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, uwzględniające m.in. dezynfekcję pojazdów po każdym kursie, obowiązek zakrywania nosa i ust na pokładzie autobusu i obowiązek dezynfekcji rąk podczas wchodzenia na pokład.Zgłoś uwagę