Festiwale filmowe


Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN. To jedna z największych tego typu imprez w kraju. Podczas festiwalu wyświetlane  filmy amatorskich twórców ubiegających się o główną nagrodę Złotej KANewki, a oprócz nich także wybrane dzieła uznanych niezależnych twórców polskich i zagranicznych.

 

Planete + Doc Film Festival. Wrocławska edycja jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie.. Projekcjom towarzyszą m.in.: debaty, spotkania z twórcami, wystawy, koncerty, warsztaty, wykłady mistrzowskie i konferencje.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. T-Mobile Nowe Horyzonty to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Jest festiwalem wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem. 

 

American Film Festival. Festiwal jest okazją do zapoznania się ze współczesną kinematografią amerykańską, a przez nią również z kulturą i rzeczywistością Stanów Zjednoczonych. Ideą festiwalu jest zaprezentowanie zarówno najnowszych tytułów uznanych reżyserów, jak również dzieł nieznanych twórców.Zgłoś uwagę