Festiwal Eklektik Session 2018 [GWIAZDY, PROGRAM]

Zaledwie trzy dni (5-7 października), ale w tym czasie koncerty aż 20 artystów ze Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Niemiec, Szwajcarii i Polski, a wśród nich największa gwiazda – norweski trębacz jazzowy Nils Petter Molvaer. Wydarzenia tegorocznej edycji Eklektik Session Radek „Bond” Bednarz zaplanował w aż 4 różnych ciekawych miejscach Wrocławia.

  • eklektik session 2018

    Nils Petter Molvaer, największa gwiazda Eklektik Session


Nazwa festiwalu wzięła się m.in. ze zrozumienia słowa eklektyczny, czyli łączący w sobie rozmaite, pozornie do siebie niepasujące elementy z różnych styli. W kulturze eklektyzm może być zarówno deprecjonującym terminem, jak i mocno inspirującym, jak w przypadku tworzenia programu wrocławskiej imprezy. Podczas kilku dni występują artyści, którzy nie lubią zamykać się w jednym gatunku, wolą czerpać z wielu źródeł i uczynili z tego eklektyzmu znak rozpoznawczy.

Nowojorscy eklektycy

Jak nowojorski zespół Paris Monster stworzony przez dwóch muzyków Josha Diona i Geoffa Kraly’ego płynnie przechodzących z soulu do brzmień elektronicznych. Właśnie nagrali pierwszy album, więc koncert na Eklektik Session to okazja dla wrocławian, by na świeżo posłuchać materiału z płyty.

Festiwal Eklektik Session 2018

Festiwal Eklektik Session 2018

Koncert / Jazz / Etniczna
Termin od 5 października 2018 do 7 października 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Perkusja i wokal

Fanów perkusji uwiedzie niemiecka formacja dwojga wielbicieli bębnów, czyli Ätna (w składzie Inéz i Demian Kappenstein), którzy w równym stopniu kochają inteligentne uderzenie w zestaw perkusyjny, elektronikę i siłę fantastycznego wokalu.

Mistrz nu jazzu

Norweski trębacz Nils Petter Molvaer to największa gwiazda tegorocznego Eklektik Session. Karierę (przynajmniej fonograficzną), podobnie jak wielu muzyków zawdzięcza Manfredowi Eicherowi z wytwórni ECM, w której muzyk wydał dwa pierwsze albumy i usłyszał o nim cały muzyczny świat, a krążki okrzyknięto arcydziełami. Molvaer przez lata pozostaje wierny stylistyce nu jazzu (a więc łączenia jazzu z elektroniką). We Wrocławiu towarzyszyć mu będzie na scenie m.in. norweski gitarzysta Eivind Aarset.

Building Instrument

Troje Norwegów (Mari Kvien Brunvoll – wokal, sampler, cytra, perkusja, mirliton, Øyvind Hegg-Lunde – perkusja i Åsmund Weltzien – syntezator, elektronika, melodyka) w akcji, czyli folk plus elektronika, co daje niesamowite wręcz efekty i brzmienia. Są perfekcjonistami (czekali sześć lat z nagraniem płyty), więc wrażenia gwarantowane.

Miejsca festiwalowe

Koncerty odbywać się będą w trzech lokalizacjach – w przestrzeniach Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, w klubogalerii Surowiec, Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, a w Galerii Vivid zaplanowano spotkania.Zgłoś uwagę