Ferie we Wrocławiu [15-19 STYCZNIA]

Mimo braku śniegu dzieci spędzające ferie we Wrocławiu nie muszą się nudzić. Wśród propozycji znajdź takie, dzięki którym będą się dobrze bawić, a może i jeszcze czegoś się nauczą.


Pośród ofert dla dzieci i młodzieży znajdują się też takie, które nie wymagają wygórowanych opłat i gdzie są jeszcze wolne miejsca.

Oferty na ferie we Wrocławiu znajdziecie tutaj.

Kolorowa architektura nie nudzi

Muzeum Architektury zaprasza na warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia zatytułowano „Recepta na Lacherta”, bo to impreza towarzysząca wystawie projektów Bohdana Lacherta.

Dzieci w formie zabaw mają okazję na poznanie zasad projektowania architektury. To warsztaty dotyczące materiałów budowalnych, kolorów, część zajęć dotyczy podróży wybitnego architekta.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Terminy: 16-19 stycznia, wtorek – piątek, godz. 10; czas trwania: 90 minut. Szczegółowy opis zajęć jest na stronie internetowej Muzeum Architektury TUTAJ. Zapisy: edukacja@ma.wroc.pl lub telefonicznie 71 3448279 wew. 33.

Ferie w Pawilonie: Co słychać w muzeum?

Ferie w Pawilonie: Co słychać w muzeum?

Dla dzieci / Warsztaty
Termin 16 stycznia 2018 10:00

Miejsce Pawilon Czterech Kopuł – Muzeum Narodowe

Zobacz

Na artystyczne zajęcia w niezwykłym Pawilonie Czterech Kopuł zaprasza dzieci i młodzież (8-11 lat) Muzeum Narodowe. Organizatorzy warsztatów zachęcają: „Podczas warsztatów będzie można przekonać się, że muzeum to nie tylko miejsce, w którym ogląda się dzieła sztuki oraz – że nie zawsze jest tutaj całkiem cicho. Uczestników warsztatów czeka dźwiękowa podróż. Pojawi się jazz, trochę klasyki, rap, a nawet techno! Muzyka zamieni się w kolory, a te przydadzą się do stworzenia dzieła sztuki”.

Udział w zajęciach kosztuje 1 zł. Ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja (tydzień przed zajęciami; tel. 71 7127181 – w godz. 9:00-15:00 – lub e-mail: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl).

Pokój zagadek w Auchan Bielany

Na czas ferii wiele szkół proponuje zajęcia dla dzieci, które więcej mają z zabawy niż nauki. To głównie gry i zabawy w salach gimnastycznych, warsztaty plastyczne i innego typu zajęcia. Warto zorientować się, czy szkoła w najbliższej okolicy nie zaplanowała spotkań dla dzieci i młodzieży.

Latem we Wrocławiu zorganizowano wielki festiwal escape roomów. Nie powinno dziwić, że tego rodzaju miejsc rozrywki przybywa. Zabawie służy także nowy pokój zagadek w centrum handlowym na Bielanach.

Pokoje zagadek w Auchan Bielany

Pokoje zagadek w Auchan Bielany

Eventy / Dla dzieci
Termin od 13 stycznia 2018 12:00 do 28 stycznia 2018 20:00

Miejsce Park Handlowy Auchan Bielany

Zobacz

Na fanów mocnych wrażeń i zawiłych zagadek związanych ze zniknięciem cennych przedmiotów czeka „Pokój magika”, natomiast amatorzy magii, eliksirów i sztuczek powinni spróbować swoich sił w pokoju „Tajne eksperymenty”.

Udział w zabawie jest bezpłatny. Pokoje są czynne w od 15 do 21 stycznia, w godz. 12-20. Rezerwacja na miejscu lub telefonicznie pod nr 608 111 661.

Premierowe „Paddington 2” i wielka przygoda

Od lat rozpoczęcie ferii (lub wakacji) zbiega się nieprzypadkowo z serią premier filmowych. W repertuarach kinowych całkiem niedawno pojawiły się trzy nowego tytuły, chociaż niektórzy bohaterowie już są doskonale znani dziecięcej i młodzieżowej widowni.

Storm. Opowieść o odwadze

Storm. Opowieść o odwadze

Familijny / Inne
Termin od 13 stycznia 2018 do 18 stycznia 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

W Dolnośląskim Centrum Filmowym w ramach cyklu „Ferie w kinie” codziennie o godz. 10 i 12 pokazywane są „Paddington 2” i „Potworna rodzinka”. Bilety kosztują 14 zł. A Nowe Horyzonty zapraszają na „Paddingtona2”, animowanego „Fernanda” oraz przygodową historię „Storm. Opowieść o odwadze”.



Zgłoś uwagę