Pierwszy etap TAT gotowy [BIULETYN WROCLAW.PL]

Mamy co świętować! Zapraszamy do lektury wkładki na Święto Wrocławia, relacji z otwarcia pierwszego odcinka TAT i propozycji na początek wakacji. W tym numerze piszemy także o konsultacjach Planu rowerowego dla naszego miasta i o akcji szczepień dla młodzieży.

Agata Zięba | 24 czerwca 2021

Pobierz biuletyn nr 42 w formie pdf

Szczepienia na dobry początek wakacji

Specjalny punkt szczepień dla nastolatków, bezpłatne konsultacje z lekarzami różnych specjalności, nagrody i niespodzianki. Wrocław zaprasza na wielką akcję szczepień młodzieży w wieku 12-17 lat na stadionie przy al. Śląska 1 w sobotę 26 czerwca od 10.00 do 17.00.

Czytaj na s. 3

 

Plany na wakacje? Zabytkowe tramwaje, bezpłatne spacery, a może kulturalne lato w mieście?

W czasie wakacji po Wrocławiu będą jeździć zabytkowe pojazdy – bezpłatnie przejedziemy się „ogórkiem”, a na bilecie MPK pojedziemy tramwajem „Baba Jaga”. Urząd Miejski Wrocławia razem z przewodnikami przygotował też propozycje bezpłatnych letnich spacerów i wycieczek, a muzea miejskie mają wyznaczone dni, w które wystawy stałe obejrzymy nie płacąc.

Czytaj na s. 4, 9, 17

Jak zgłosić wrak rowerowy?

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które przeprowadza akcję usuwania rowerowych wraków. Dzięki niej rowerzyści zyskają miejsce na zaparkowanie swojego pojazdu. Informacje o tym, gdzie znajdują się porzucone rowery, przekażesz dzwoniąc pod numer 986 lub wysyłając mejla na adres: interwencje@strazmiejska.wroclaw.pl.

Czytaj na s. 7

Pełnomocnik terenowa Rzecznika Praw Obywatelskich Katarzyna Sobańska-Laskowska

Pomaga zrozumieć, co sąd napisał w wyroku czy ustalić, kto jest prawdziwym spadkobiercą. Wraz z seniorami przelicza ich emerytury. Interweniuje w sprawie wypłaty 500+. Wnosi kasacje do Sądu Najwyższego od wyroków nakazowych za udział w zgromadzeniach podczas lockdownu. Zobacz, kiedy i w jakiej sprawie możesz zgłosić się z prośbą o pomoc.

Czytaj na s. 9

Młodzi naukowcy i artyści chcą zmieniać świat

Dr Urszula Komarnicka, mgr Alicja Patanowska i dr Filip Duszyński – to nowy skład prezydium Akademii Młodych Uczonych i Artystów. Akademia, już od ponad 10 lat, jest miejscem działań młodych adeptów nauki związanych z dolnośląskimi uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi. Jak młodzi naukowcy i artyści chcą współpracować z mieszkańcami, jakie są ich plany i marzenia. Zapraszamy do lektury.

Czytaj str. 15

 

EURO 2020 – gdzie oglądać we Wrocławiu

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 (przeniesione na rok 2021 z powodu pandemii) wkraczają w fazę pucharową. Od soboty 26 czerwca ruszają spotkania 1/8 finału. Gdzie we Wrocławiu obejrzysz transmisje meczy EURO 2020 w towarzystwie kibiców? Sprawdź na liście w biuletynie.

 Czytaj str. 19

Wrocławska Krzyżówka

Zapraszamy do rozwiązania specjalnej krzyżówki z okazji Święta Wrocławia. Aby wygrać jedną z trzech nagród, wystarczy wysłać hasło smsem pod numer 664 072 606 (koszt jednego smsa wg taryfy operatora). W treści smsa należy wpisać numer biuletynu i po kropce prawidłową odpowiedź.

Czytaj też: Rozwiąż krzyżówkę, wygrywaj nagrody [DO 08.07]

Regulamin na stronie www.wroclaw.pl/biuletyn.

A na osiedlach:

HUBY

Ruszyła budowa kolejnego skateparku we Wrocławiu. Fani jazdy na deskorolce, rolkach czy BMX-ie będą mieć nowe miejsce do nauki trików. Tym razem obiekt powstaje przy ul. Ślężnej, koło Technikum nr 18.

OŁBIN

Za książkę lub roślinkę możesz wziąć udział w sekretnym pokazie filmowym. 30 czerwca wypada ostatnia środa miesiąca, a to oznacza drugie spotkanie w ramach odświeżonej po pandemii Spółdzielni Kinowej „Ołbin”.

A ponadto:

 • Maja posprzątała Wielką Wyspę
 • Urlop za granicą? Bądź przygotowany
 • Pierwsza na świecie fabryka perwoskitów
 • Rachmistrzowie spisowi odwiedzą w domu
 • Przedłuż status Nasz Wrocław
 • Konsultacje rowerowe
 • Objazdy na ul. Kaziemierza Wilkiego i pl. Strzegomskim
 • Historyczne polichromie przy ul. Prądzyńskiego 30
 • Zmień piec, korzystając z miejskiej dotacji
 • Porady na upały
 • Wnuki zachęcają do szczepień
 • Świetlik – krasnal, który jeździ na tramwaju

Gdzie dostać biuletyn