Noblistki we Wrocławiu [BIULETYN WROCLAW.PL]

W tym numerze biuletynu zapowiadamy literackie wydarzenie roku. 15 lipca w NFM we Wrocławiu spotkają się dwie noblistki: Swietłana Aleksijewicz i Olga Tokarczuk. Opisujemy TORYwolucję, czyli największy program inwestycji we wrocławskie tory od lat. Rozmawiamy również z ratownikami dolnośląskiego WOPR, którzy radzą nam, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Natomiast seniorzy mogą przeczytać, które wrocławskie uczelnie już rekrutują na Uniwersytet Trzeciego Wieku i kiedy ruszą zajęcia.

Paulina Czarnota | 08 lipca 2021

Pobierz biuletyn w formacie pdf

Aleksijewicz i Tokarczuk spotkają się we Wrocławiu

Porozmawiają o roli kobiet i wyzwaniach, z którymi muszą się one mierzyć w obu krajach, ale także o wolności, odwadze i oczywiście literaturze. Spotkanie z udziałem noblistek rozpocznie się 15 lipca Narodowym Forum Muzyki o godz. 17.30. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w kasach NFM od 10 lipca.

Czytaj na str. 5

Twórz z nami rowerowy Wrocław - konsultacje

Jeździsz po mieście rowerem, a może dopiero planujesz przesiadkę na ten środek komunikacji? To właśnie dla ciebie prowadzone są konsultacje. Możesz mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała infrastruktura rowerowa we Wrocławiu.

Czytaj na str. 7

Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą radzi WOPR

Sezon wakacyjny trwa, dlatego coraz więcej osób wybiera wypoczynek nad wodą. Jak kąpać się, aby było nie tylko przyjemnie, ale i bezpiecznie wyjaśniają nam ratownicy z dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Czytaj na str. 8

TORYwolucja zmienia Wrocław w wakacje

W tym roku MPK Wrocław chce wydać na remonty i bieżące utrzymanie torowisk 80 mln zł. TORYwolucja to największy program inwestycji we wrocławskie tory od lat. Sporo prac już wykonano, a część z nich zaplanowano na wakacje. Zobacz mapę remontów.

Czytaj na s. 10-11

Seniorze – od października możesz iść na studia

Uniwersytety Trzeciego Wieku to zajęcia dla seniorów prowadzone przez uczelnie wyższe. Cieszą się dużą popularnością, bo to nie tylko dobry sposób na zdobycie wiedzy, ale także nowych znajomości. Sprawdź, które wrocławskie uczelnie już rekrutują i kiedy ruszają zajęcia.

Czytaj na str. 16

16-letni Adam zbuduje III LO w niecałą dobę

Bez wątpienia jest z niego zDolny Ślązak. W podstawówce został laureatem tego konkursu z matematyki, fizyki i angielskiego. Już widać, że będzie utalentowanym inżynierem. Jeszcze nie wiadomo, jakiej specjalizacji, ale że po politechnice, to na pewno. Adam Charciarek, absolwent kl. I c w III LO przy ul. Składowej we Wrocławiu zbiera stare klocki Lego. We wrześniu, na 75-lecie liceum, zamierza zbudować z nich z kolegami makietę szkoły w skali 1:50.

Czytaj na str. 15

Na osiedlach:

TARNOGAJ

W wakacje możesz odkryć dawny i obecny Tarnogaj. Na dobry początek spacer po jego zakątkach. W sobotę 10 lipca od godz. 11.00 oprowadzać  będzie po nim przewodniczka i mieszkanka osiedla – Anna Tomaszewska.

MAŚLICE

Uwaga mole książkowe! Od 5 lipca filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Suwalskiej 5 jest nieczynna z powodu przenosin do nowej siedziby w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11. Otwarcie biblioteki planowane jest po wakacjach.

A ponadto:

 • Zaszczep się w autobusie przeciw COVID-19
 • Przedłuż status Nasz Wrocław i zachowaj zniżki
 • Aleja Wielkiej Wyspy wychodzi spod ziemi
 • Lokalnie na wakacje z CAL
 • Kamperem przez Wrocław
 • Trwają remonty szkół, ruszyła też budowa nowej
 • Nasi studenci zaprojektowali osiedle w Kalifornii
 • Nowa galeria fotografii i dizajnu Sa_Le
 • Odwiedź Dolny Śląsk: Ruszaj pod Szrenicę po zdrowie i piękne widoki
 • Polska muzyka filmowa z archiwów CeTa
 • Kino plenerowe w CH Zajezdnia
 • Na początek starcie WKS-Śląsk w Estonii
 • Koszykarze w Europie i z nowym trenerem
 • Wrocławska Krzyżówka

Gdzie dostać biuletyn