Majówka pod chmurką [BIULETYN WROCLAW.PL]

Tegoroczna majówka upłynie pod znakiem obostrzeń, ale i nadziei na ich poluzowanie po weekendzie. Z tym pozytywnym nastawieniem wyruszmy więc plener – ciekawych miejsc i pomysłów na spędzenia czasu na pewno nie zabraknie. Przedstawiamy kilka propozycji, jak zrelaksować się w długi weekend w mieście i okolicach.

Agata Zięba | 29 kwietnia 2021

W tym numerze wyjaśniamy także, co właściwie świętujemy 1,2 i 3 maja, dlaczego pozostawienie w niektórych miejscach dłuższej trawy dobrze wpływa na środowisko i jak dzieci mogą wpłynąć na nasze patrzenie o mieście. Ciekawe? Zachęcamy do lektury.

Pobierz biuletyn w formacie pdf

Recepta psychologa: Budujmy relacje z bliskimi

– Do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak bardzo potrzebujemy relacji z innymi ludźmi – wyjaśnia psycholog dr Anetta Pereświet-Sołtan. – Obserwujemy bardzo niepokojące objawy. Od kiedy trwa pandemia, więcej dzieci przychodzi do naszych poradni, nie radzą sobie z tą sytuacją i potrzebują pomocy – dodaje. Zadbajmy o rozmowę z bliskimi, długi weekend to do tego dobra okazja.

Czytaj na s. 4

Powstaje wyczekiwana Oś Zachodnia

Dwa pasy jezdni na 2-km odcinku ul. Kosmonautów do centrum, zielone torowisko, nowa pętla autobusowa i budowa al. Stabłowickiej. Takie zadania do wykonania czekają na budowie Osi Zachodniej. 29 kwietnia podpisano umowę na realizację Osi Zachodniej, wykonawca ma 2 lata na wykonanie tych prac.

Czytaj na s. 6

Mieszkania na wynajem

To będzie jedna z największych inwestycji TBS Wrocław w ostatnich latach. W Leśnicy powstanie 301 mieszkań na wynajem. Spółka ogłosiła przetarg na wykonawcę, który wybuduje osiedle w tej części Wrocławia. Rada Miejska Wrocławia zagłosowała również „na tak” w sprawie utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Ta spółka także uzupełni ofertę Wrocławia o mieszkania. Przynajmniej 400 takich mieszkań ma powstać na Jagodnie i Wojszycach, a 80 proc. z nich będzie przeznaczona na wynajem.

Czytaj na s. 9

Konikowo – najmodniejszy plac zabaw

Najmłodsi wrocławianie mają nowy plac zabaw. Nazywa się Konikowo i mieści się przy Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Projekt zrealizowano w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. – Więcej takich miejsc we Wrocławiu, WBO to jest to – mówią mamy. A dzieciaki? Są zachwycone i galopują na plac i po placu z okrzykiem i-ha-ha na ustach.

Czytaj str. 13

Cezary Kupiński biega, bo... rozmiar ma znaczenie

Walka i dystans – to dwa słowa-klucze, które do niego najbardziej pasują. Jako policjant w wydziale kryminalnym walczył z mordercami i złodziejami. Gdy awansował na komendanta i przytył, dzięki dystansowi do samego siebie, zaczął biegać. Coraz dalej i dłużej. Przyjdźcie w czwartek wieczorem do parku Grabiszyńskiego, to całkiem bezinteresownie da wam taki wycisk, że zapomnicie, co to znaczy zadyszka po wejściu na trzecie piętro.

Czytaj str. 16

Wrocławska Krzyżówka

Zapraszamy do wypełnienia naszej krzyżówki. Aby wygrać jedną z trzech nagród, wystarczy wysłać hasło z krzyżówki smsem pod numer 664 072 606 (koszt jednego smsa wg taryfy operatora). W treści smsa należy wpisać numer biuletynu i po kropce prawidłową odpowiedź.

Regulamin krzyżówki

A na osiedlach:

BOREK

Mamy czym się pochwalić – Park Uśmiechu przy ul. Wolbromskiej we Wrocławiu został doceniony przez internautów. Zyskał miano najlepszej przestrzeni publicznej w Polsce zrealizowanej w 2020 roku.

PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE

Do października zakończy się remont kamienicy przy ul. Prądzyńskiego 30 we Wrocławiu. To kolejny na Przedmieściu Oławskim gminny budynek, który przejdzie całkowitą rewitalizację. Metamorfoza osiedla trwa już od kilku lat – zabytkowe kamienice z roku na rok odzyskują swoją dawną świetność. I cieszą oko mieszkańców oraz turystów.

A ponadto:

 • Pogoda na tydzień
 • Zniesienie kolejnych obostrzeń w maju
 • Podsumowanie rekrutacji do przedszkoli
 • EKOszenie
 • Wielkanoc u grekokatolików i prawosławnych
 • Majowe zmiany w komunikacji
 • Wrocławski Festiwal Nietoperzy
 • Parlament Europejski
 • Bohaterowie akcji „Zmień piec”
 • Dotacja na halę sportową na Kłokoczycach
 • WROśnij we WROcław
 • Strzelin – wypoczynek w mieście z granituSupermoc książek
 • Nowe płyty NFM
 • Kobieca piłka nożna

Gdzie dostać biuletyn